Většina lidí netuší o zdravotních benefitech této blahodárné polévky. Jde o skvělou prevenci nemocí

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Česneková polévka není jen lahodnou pochoutkou, ale také může nabídnout širokou škálu zdravotních výhod. 

Česneková polévka, oblíbený recept tradiční kuchyně, není jen chutnou a uklidňující pochoutkou, ale také nabízí širokou škálu zdravotních výhod. Obsahuje řadu prospěšných látek, které mohou přinést úlevu od různých zdravotních potíží a posílit tělo. Od boje proti infekcím až po snížení hladiny stresu, česnek je vhodným doplňkem stravy pro ty, kdo dbají na své zdraví, sděluje web Healthline.

Proč je česnek zdravý

Česnek, s jehož aromatickou silou jsme se mohli setkat v kuchyni i v léčitelství po staletí, není jen základním kořením, ale také mocným léčivým prostředkem. Jeho unikátní vlastnosti a obsah látek, jako je alicin, ho činí neocenitelným nástrojem v boji proti různým zdravotním problémům, uvádí lékařka Jerlyn Jones.

Jedním z oblíbených způsobů, jak využít léčebné potenciály česneku, které zmiňuje Healthline, je příprava tradiční česnekové polévky. Ta nejenže lahodí našim chuťovým buňkám, ale také poskytuje celou řadu zdravotních přínosů, jako například:

  • podporuje imunitu,
  • snižuje hladinu stresu,
  • pomáhá pro zdraví srdce,
  • detoxikuje tělo.
česnek polévka
Fotografie: Freepik

Pozitivní vlivy tradiční česnekové polévky jsou známy již po mnoho let. V polévce stačí pouze česnek, červená cibule a tymián. Konkrétně blahodárné působení česneku při zvládání stresu studovali například indičtí vědci. Další studie pak ukazují jeho vliv na snížení hladiny cholesterolu a zlepšení činnosti kardiovaskulárního systému. Jeho detoxikační účinky pak zmiňuje další výzkum zaměřený na těžké kovy v těle.

Blahodárné benefity vývaru z kostí většina lidí stále podceňuje

Pomáhá v boji proti virovým onemocněním

Pokud jde o posílení imunity a boj s nemocemi, česnek se osvědčil při léčbě chřipky, nachlazení (dle studie z roku 2016) a noroviru. V poslední době lidé častěji volí přírodní léčebné prostředky před antibiotiky a jinými léky, které se běžně předepisují při boji s nachlazením nebo chřipkou. A co se stane s vaším tělem, když do svého jídelníčku zařadíte stroužek česneku denně, si přečtete v našem článku na webu ZdravéStravování.

Zmíněný norovirus může kromě běžných příznaků způsobit zvracení a představuje značný problém pro zdravotnický personál. Díky svým silným vlastnostem je česnek účinným prostředkem proti mutacím viru. Obsahuje alicin, který má schopnost bojovat proti novým mutacím viru. Studie provedená v Washingtonské univerzitě potvrdila antivirotické účinky česneku a výsledky byly ohromující.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]