Česneková voda jako pomocník v boji proti obezitě. Brání hromadění tuku v těle

Fotografie: Nutrition, Food Safety & Health / Creative Commons / Public Domain Dedication

Aminokyseliny, saponiny, vitamíny, minerály, stopové prvky, flavonoidy atd. Česnek je jedním z nejlepších přírodních antibiotik, která lze konzumovat.

Ti, kteří cítí, že se blíží nachlazení, si potírají hřebíček na krajíček chleba namazaný máslem a tvrdí, že je to nejlepší lék na tuto nemoc. Jiní utopí prolisovaný stroužek česneku v horkém mléce, přidají med a máslo a takto připravený odvar vypijí. Pak jsou tu ti, kteří využívají magickou sílu česneku k výrobě elixíru, jenž chrání před viry a bakteriemi, posiluje imunitu, dobře působí na metabolismus a má řadu zdraví prospěšných účinků, říká lékařka Amy Richter.

Zdravotní benefity z přírody

Česnek je jedním z nejlepších antimikrobiálních prostředků, čistí cévy, žaludek a vytěsňuje parazity. Citron vyživuje tělo vitamíny, rozpouští toxiny, stimuluje spalování tuků a zlepšuje pleť. Vysoký obsah draslíku v citronu posiluje srdce, má pozitivní vliv na mozek a nervový systém. Skvělé jsou účinky citronu na trávicí systém. Zepšuje funkci jater, stimuluje produkci enzymů a ředí žluč.

Pravidelná konzumace česnekové vody snižuje riziko srdečních onemocnění, infarktu a mrtvice. Česneková voda pomáhá ředit krev, čímž zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Česnek pomáhá snižovat krevní tlak a normalizovat hladinu cholesterolu. Ke zdravotním přínosům každodenní konzumace česnekové vody patří také zvýšená odolnost proti infekcím, snížení bolesti kloubů a regenerace jater a ledvin.

Fotografie: Pixabay

Česnek má i vynikající vlastnosti proti obezitě. Česnek brání hromadění tuku v těle. Pomáhá také v procesu krevního oběhu. Česnek rovněž stimuluje uvolňování neurotransmiteru zvaného noradrenalin, který celkově zvyšuje tělesný metabolismus. Vysoká rychlost metabolismu vám pomůže spalovat kalorie mnohem rychleji, a tím rychleji hubnout. Bylo také zjištěno, že česnek potlačuje chuť k jídlu. Už jen samotná vůně dokáže povzbudit pocit sytosti. To následně snižuje pocit hladu.

Recept na přípravu česnekové vody

Nyní se dozvíte, jak správně připravit česnekovou vodu, při jakých nemocech ji používat a při jakých ne. Potřebné ingredience jsou 3 stroužky česneku (oloupané a prolisované), čtyři plátky citronu, sklenice teplé vody a 3 kapky olivového oleje.

Nalijte teplou vodu do mísy. Přidejte prolisovaný česnek a citron. Nakonec vše zakápněte olivovým olejem. Nechte zapařit asi na 20 minut a pak promíchejte. Česnekovou vodu si musíte připravovat denně čerstvou. Důvodem je, že velmi rychle ztrácí své prospěšné vlastnosti. Je také náchylnější k oxidaci.

Fotografie: Betsssssy / Creative Commons / Attribution 2.0

Jak používat česnekovou vodu

Protože česneková tinktura má silný účinek na organismus, nedoporučuje se pít ji každý den. K plnému využití léčivé síly tinktury obvykle stačí pít 1 sklenici této tinktury 2krát týdně. Česnekovou vodu je nejlepší pít ráno 30 minut před snídaní.

Použití česnekové vody je také účinnou domácí metodou, která dokáže rychle zničit usazeniny v břišní dutině. Stimuluje metabolismus, pomáhá rychleji spalovat kalorie a potlačuje chuť k jídlu. Pokud v současné době užíváte léky na ředění krve nebo snižování krevního tlaku, poraďte se se svým lékařem, protože česneková voda snižuje krevní tlak a ředí krev.

Zdroj: Healthline, National Library Of Medicine