5minutová úleva od bolesti hlavy: Banánová slupka je přírodním zázrakem i na pokročilé migrény

Fotografie: Famartin / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Bolest hlavy může být nesmírně nepříjemným problémem. Může vás vyřadit z běžného tempa a omezit vaši pohodu. Ačkoli existuje mnoho léků, někteří lidé hledají přírodní a alternativní způsoby.

Jedním z těchto přístupů je využití banánové slupky. Ano, možná to zní neobvykle, ale banánová slupka obsahuje některé látky, jež mohou pomoci zmírnit bolesti hlavy, říká doktor Seunggu Han. Jak může banánová slupka sloužit jako přirozený prostředek proti bolesti hlavy a jak ji správně používat pro co nejlepší výsledky? Pokud toužíte po účinném a přírodním způsobu, jak se zbavit bolesti hlavy, můžeme vám nabídnout odpověď.

Přírodní spojenec proti bolesti hlavy

Banánová slupka obsahuje několik látek, které mohou být pro boj s bolestí hlavy užitečné. Banánová slupka je bohatá na hořčík, minerál známý svým relaxačním účinkem na svaly a cévy. Nízké hladiny hořčíku v těle mohou způsobit migrény a napěťové bolesti hlavy. Konzumace potravin bohatých na hořčík, jako je banánová slupka, může pomoci snížit riziko těchto druhů bolestí hlavy.

Banánová slupka obsahuje také vitamín B6, který má pozitivní vliv na nervový systém. Pomáhá uvolňovat neurotransmitery, což může pomoci snížit intenzitu bolesti hlavy.

Jak to funguje?

Bolí vás hlava? Řešením je banánová slupka. Pokud trpíte častými bolestmi hlavy, je dobré si tento trik zapamatovat. Na boj s bolestí hlavy vám stačí jeden banán. Nyní, když víte, proč slupka z banánu může být užitečná pro snižování bolesti hlavy, se podívejte na to, jak ji správně používat. Pro optimální výsledky postupujte následujícím způsobem.

Každý prst je úzce spojený s jedním orgánem v těle. Stiskněte tyto body a ulevte si od zdravotních potíží

migréna bolest
Fotografie: Freepik

Nejprve vyberte zralý banán, který má slupku s vyšším obsahem hořčíku a vitamínu B6. Slupku důkladně omyjte pod tekoucí vodou, abyste odstranili nečistoty a zbytky. Odřízněte oba konce slupky. Rozkrojte slupku na dvě poloviny, abyste získali dvě části. Přiložte jednu polovinu na čelo a druhou na zátylek.

Dejte pozor, aby slupka nepřišla do kontaktu s očima, protože šťáva z ní může být pro oči dráždivá. Lehce masírujte čelo a zátylek pomocí banánových slupek a ponechte je na těle, dokud nezačnete cítit úlevu od bolesti hlavy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]