Každý prst je úzce spojený s jedním orgánem v těle. Stiskněte tyto body a ulevte si od zdravotních potíží

Fotografie: Depositphotos

V akupresuře jsou tlakové body považovány za silně citlivé části těla. Někteří lidé věří, že tlak na tyto body může pomoci zmírnit bolest, nastolit rovnováhu a zlepšit celkové zdraví.

Tradiční čínská medicína a akupresura učí, že tělo je provázáno sítí energetických drah a bodů, které lze stimulovat k léčení a uvolnění. Tlakové body na rukou jsou jednou z těchto klíčových oblastí, kde můžete stimulací pomoci různým orgánům a celkovému zdraví, říká doktorka Debra Rose Wilson. Zde se podíváme na několik tlakových bodů na rukou a jak je správně používat k úlevě a podpoře orgánů.

Starodávná japonská metoda pro zlepšení zdraví

Tato stará japonská metoda působí na celé tělo prostřednictvím prstů na rukou. Na našich prstech se nacházejí stimulační body, kterými sami můžete léčit své tělo. Každý prst na ruce je spojen s konkrétním orgánem a různými nemocemi. Léčba probíhá tak, že vytáhnete určitý prst na levé ruce, pevně ho sevřete prsty na pravé ruce a podržíte ho tři až pět minut.

Během tohoto procesu hluboce dýcháte a uvolňujete se. Pro lepší zdraví a pohodu můžete tuto metodu provádět se všemi prsty každý den. Celý proces zabere 15 minut a brzy uvidíte pozitivní změny. Jak jsou orgány spojeny s prsty?

Palec je spojen s žaludkem a slezinou. Stimulace tohoto prstu může pomoci při úzkosti, depresi a obavách. Fyzické symptomy zahrnují bolesti v žaludku, kožní problémy, bolesti hlavy a nervozitu.

Ukazováček je spojen s ledvinami a močovým měchýřem. Emoce spojené s tímto prstem zahrnují zklamání, strach a zmatek. Fyzické symptomy mohou zahrnovat svalové bolesti, bolesti zad, zubní bolesti a trávicí problémy.

Prostředníček je spojen s játry a žlučníkem. Emoce spojené s tímto prstem zahrnují nerozhodnost, hněv a podrážděnost. Fyzické symptomy mohou zahrnovat problémy s krví, oční problémy, únavu, bolesti hlavy a migrénu.

Jedinečná masážní technika, která téměř okamžitě odblokuje ucpaný nos

Prsteníček je spojen s plícemi a tlustým střevem. Emoce spojené s tímto prstem zahrnují negativitu, smutek a strach. Fyzické symptomy mohou zahrnovat zvonění v uších, dýchací potíže, astma, kožní problémy a zácpu.

Malíček je spojen se srdcem a tenkým střevem. Emoce spojené s tímto prstem zahrnují starosti, úzkost, nervozitu a nedostatek sebevědomí. Fyzické symptomy mohou zahrnovat srdeční onemocnění, bolesti v krku, problémy s kostmi a trávicí potíže.

ruka reflexologie
Fotografie: Freepik

Je důležité si uvědomit, že akupresura může být užitečným doplňkem k tradiční lékařské péči, ale neměla by nahradit lékařskou konzultaci a léčbu. Pokud máte závažné zdravotní problémy, vždy vše konzultujte s lékařem nebo odborníkem na alternativní medicínu. Použití tlakových bodů na rukou může být příjemnou a užitečnou formou péče o vlastní zdraví, ale musí být prováděno s opatrností a rozumem.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]