Žádné chemické léky. Při migrénách může pomoci zázvor

Zázvor zná každý jako nezbytnou přírodní cestu, pokud chceme posílit imunitu a pokud chceme vyzrát nad nachlazením. Nejde ale o jediný klad tohoto kořene. Mnoho lidí to netuší, ale zázvor je velmi dobrým pomocníkem také ve chvíli, kdy vás bolí hlava. Tedy kdy trpíte migrénou. V takovém případě nejsou pomocí jenom léky, které jsou plné chemie.

Proč ne klasické léky

Ano, je pravdou že zabírají. Mají však i mnoho negativ. Sice od bolesti uleví, ale u některých může hrozit to, že si u nich vypracujeme závislost. Také nelze zapomínat na to, že u některých léků je vysoký obsah chemie, která může škodit našemu tělu. Čím méně chemie v něm je, tím lépe. A proto je jedním z dobrých přírodních pomocníků právě zázvor.

Základ asijské kuchyně

U nás je zázvor stále něco netradičního, ale v asijské kuchyni jde o něco běžného. Používá se zde jako známé koření. U nás ho známe spíše jako základ pro letní osvěžující limonádu, nebo pro zdraví čaj. Kromě těchto použití ho však doporučujeme začít přidávat i do jídla. Pokud bude jeho konzumace pravidelná a také dostatečná, prospějete svému tělu více, než si myslíte.

Umí toho opravdu mnoho

Pro svůj obsah vitamínů, minerálů a dalších účinných látek je skvělým pomocníkem pro lidské zdraví, dokáže fungovat jako dobrý antioxidant, dokáže být pomocníkem při nachlazení a chřipce, stejně jako nám může prospět i při hubnutí a potřebě nastartovat metabolismus. Co však mnoho lidí neví, to je také pozitivum spojené s tím, že pomáhá tlumit bolesti hlavy.

Jak na to?

Pokud vás začne bolet hlava, nebo jí trpíte už delší dobu, použijte právě osvědčený zázvor. A jak nejlépe? Je to jednodušší, než si sami myslíte. Základem je strouhaný zázvor, který zalijete vodou. Pokud teplou, uděláte si čaj, pokud studenou, tak limonádu. Můžete dosladit medem a tento nápoj pravidelně pít. Stačí pár doušků a bolest se začne mírnit. A při pravidelné konzumaci už o ní nebudete vědět ani nikdy potom.

Fotografie: pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]