Ústní voda překvapivě nalezne uplatnění i v péči o chodidla

Mnoho lidí trápí tvrdá a popraskaná kůže na chodidlech, zejména na patách. A málokdo tuší, že jim může pomoci ústní voda. Zatímco v zimě můžeme tento neestetický problém snadno ukrýt do ponožek a uzavřené obuvi, s přicházejícími letními dny o tuto možnost přicházíme. I proto pro vás dnes máme jednoduchý trik, který vám pomůže zbavit se problému s popraskanými a suchými patami jednou provždy.

Nebudete k němu potřebovat žádné drahé prostředky určené speciálně na chodidla, naopak si vystačíte s ústní vodou Listerine.

Ano, možná to na první pohled zní poněkud zvláštně, ale od problému s popraskanými patami vám může snadno a rychle pomoci ústní voda Listerine. Stačí, když si z ní připravíte speciální domácí lázeň, a bude po problému. Navíc vás Listerine zbaví i dalšího problému, se kterým se mnoho lidí potýká, mykózami chodidel. Letošní léto tak budete moci bez obav prožít ve vašich oblíbených sandálkách či pantoflíčkách.

Jak si připravit domácí lázeň z Listerinu?

Do lavoru se dvě šálky teplé vody přidejte jeden šálek ústní vody Listerine a jeden šálek bílého nebo případně jablečného octa. Vše dobře promíchejte a do lázně vložte svá chodidla. Nelekněte se, že vaše chodidla budou chvíli vypadat namodrale, jedná se jen o dočasnou reakci.

Chodidla nechte v lázni namočená přibližně po dobu čtyřiceti pěti minut. Poté je opláchněte čistou vodou a případně z nich za pomoci pemzy odstraňte změklou kůži. Tato lázeň je naprosto bezpečná a nemusíte se obávat žádného podráždění kůže.

Proč ústní voda Listerine?

Důvodem, proč tato ústní voda funguje nejen v boji proti nejrůznějším problémům a zánětům v ústní dutině, ale také v boji s popraskanými patami a ztvrdlou kůží je to, že byla původně zamýšlena jako chirurgické antiseptikum a kromě toho obsahuje i mnoho dalších prospěšných látek, jako thymol, eukalyptus, kyselinu benzenovou a alkohol.

Pokud vás trápí mykózy nohou, můžete si na postižená místa jednoduše aplikovat vatové tamponky namočené v ústní vodě Listerine.

Další možné využití ústní vody Listerine

Kromě dutiny ústní a chodidel můžete ústní vodu Listerine využít i dalšími nečekanými způsoby, například jako deodorant. Nemáte-li po ruce žádný opravdový deodorant, můžete se nepříjemného zápachu z podpaží jednoduše zbavit tím, že ho kůži v podpaží potřete trochou ústní vody Listerine. Listerine využijete také v případě, že vás trápí svědící štípance od komárů či jiného hmyzu. Opět stačí vzít vatový tampon namočený do ústní vody a štípance jím potřít. Tato metoda funguje také na popálení od kopřiv.

V neposlední řadě vám ústní voda Listerine může pomoci od problémů s lupy. Vmasírujte trochu ústní vody Listerine na pokožku hlavy, zabalte vlasy do ručníku a nechte působit po dobu asi deseti minut. Následně vlasy a pokožku opláchněte čistou vodou. Po lupech nebude ani památky.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]