Tato využití ústní vody zná jen hrstka lidí. Díky těmto trikům se i vy můžete zbavit častých problémů

Fotografie: ajay_suresh / Creative Commons / Attribution 2.0

Ústní voda vám dokáže pomoci nejen odstranit zápach z úst, ale například i plíseň nohou a řadu dalších nepříjemných problémů.

Ústní voda si získala oblibu téměř po celém světě. Mnoho lidí ji však používá jen ve prospěch své dutiny ústní, tedy zejména aby se zbavili nepříjemného zápachu a udrželi své zuby maximálně zdravé. Jak uvádí lékařka Christine Frank, obvykle obsahuje antiseptickou složku, jež pomáhá zbavovat se bakterií. Někteří lidé ji proto používají i k odstranění plísně nohou a zmírnění bolesti, již způsobil komár či jiný hmyz. Stačí ji pouze správně aplikovat.

Zápach z podpaží a koupel nohou

Pokud vás neustále trápí silný zápach z podpaží, pak je tam namístě aplikovat trochu ústní vody. Stačí ji nanést na vatový tampon a tím ji rozetřít po celé oblasti. Velmi dobře tak odstraníte veškeré bakterie, které pach způsobují a udržíte místo svěží po celý den. Dalším způsobem, jak můžete toto alternativní léčivo použít, je formou koupele nohou, uvádí Healthline. Ta vám pomůže odstranit jakékoli plísně a zmírní dokonce i tvrdou kůži na patách.

Aby byla co nejefektivnější, stačí přitom nalít ústní vodu do vhodné nádoby a poté si do ní namočit nohy alespoň po dobu 30 minut. Již po prvním použití si budete moci všimnout příjemných změň, přičemž aby byl proces co nejefektivnější, opakujte ho do doby, než se problémy zlepší. Na ZdravémStravování jsme psali také o přínosech koupele nohou v octové lázni, která může pomoci i s bradavicemi.

Zdravá hladina krevního tlaku se mění společně s věkem. Optimální hodnoty závisí i na pohlaví a výšce

Fotografie: Depositphotos

Zmírní bolest způsobenou kousnutím a odstraní lupy

Ústní voda dokáže skvěle zmírnit bolest způsobenou hmyzím kousnutím. Opět ho stačí nanést pomocí vatového tamponu a brzy se začne postižená oblast zlepšovat. Stejně tak vám tento účinný prostředek pomůže odstranit lupy ve vlasech. Stačí ho vetřít do pokožky hlavy, zabalit vlasy o ručníku a na závěr si hlavu opláchnout vodou. Takto je třeba opět pokračovat, dokud problém kompletně nezmizí.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]