Netradiční využití ústní vody na etiketě nevyčtete. Univerzální účinky zná jen málokdo

Fotografie: Zartiom / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Ústní voda je užitečný domácí pomocník, jejž můžete využít mnoha různými způsoby. Její aplikace na pokožku například pomáhá odstranit pupínky a zmírnit štípance.

Ústní vodu má ve své koupelně pravděpodobně každý. Tento jedinečný produkt vám pomáhá udržovat čistá a svěží ústa, přičemž odstraňuje ze zubů nahromaděné nečistoty. Mnoho lidí si však neuvědomuje, že se jedná o skvělé domácí léčivo, které nabízí řadu alternativních využití, a to například pro zmírnění štípanců, omezení tvorby lupů nebo také osvěžení vzduchu v místnostech, říká doktorka Christine Frank.

Proti pupínkům a lupům

Řada lidí má ve svých skříňkách lahvičku ústní vody, ale jen málokdo si je vědom všech jejích předností. Kromě toho, že čistí a osvěžuje ústa, totiž nabízí mnoho dalších pozitivních přínosů pro vaše tělo. Skvěle vám například pomůže odstranit pupínky na pokožce, které mohou narušovat váš vzhled. Jednoduše přípravek nalijte na vatový tampon a jemně jím očistěte postižené místo. Kromě toho je také vhodná v boji proti lupům. V takovém případě stačí přidat trochu tekutiny do šamponu a problémy budou pryč.

Osvěžení vzduchu

Pokud si chcete udržet ve své koupelně nebo na toaletě svěží vzduch, nalijte ústní vodu do záchodové mísy. Tímto způsobem ji účinně vyčistíte a dodáte jí příjemnou vůni – již vás tedy nebude trápit žádný typický zápach ze záchodu. Kromě toho se jedná o skvělý způsob, jak zabít nebezpečné bakterie a jiné zárodky. Stejně tak ústní vodu můžete využít, pokud nemáte deodorant. Stačí ji nanést na vatu a poté na podpaží, a nebudete se tak muset bát vyjít do společnosti.

záchodová mísa
Fotografie: Pixabay
miska kurkumy

Od akné až po zpomalení stárnutí pleti: Léčivé účinky oblíbeného koření jsou k nezaplacení

Proti komářímu štípnutí a plísni na nohou

Ústní voda skvěle zklidňuje štípance od komárů, a dokonce pomáhá dezinfikovat pokožku po jejich útoku. Jakmile si tedy všimnete, že vás hmyz napadnul, sáhněte po tomto skvělém pomocníkovi a brzy získáte úlevu. Stejně tak vám ústní voda pomůže proti plísni na nohou – stačí naplnit nádobu tekutinou, poté do ní vložit nohy na 30 minut a nakonec je osušit. Zmizí veškerý zápach i bakterie. V neposlední řadě můžete tento užitečný výrobek použít také jako odstraňovač mastnoty z obrazovek. Stačí do ústní vody namočit utěrku a tou poté otřít zanesená místa.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]