Udržujte své plíce v kondici díky jednoduchým metodám, které vám s tím pomohou

Fotografie: Freepik

Dokonale zdravé plíce má v dnešní době málokdo. A to nemusí být ani kuřák proto, aby měl problémy. Různé alergie, chronické choroby nebo znečištěné prostředí, to vše dává tomuto orgánu zabrat. Přitom na jeho zdraví závisí i váš život. Plíce bychom neměli zanedbávat.

Pokud s nimi máte zrovna nějaké potíže, pak je dnešní článek přímo pro vás. Dovíte se v něm totiž zajímavé rady, které vám pomohou vyčistit plíce přírodními cestami bez použití dalších škodlivých chemikálií.

Proč plíce musíme čistit

Následující metody pro čištění plic zajisté ocení kuřáci a ti z vás, kteří se často pohybují ve znečištěném prostředí. To samé platí pro chronicky nemocné – astmatiky a pacienty s cystickou fibrózou.

Zaneřáděné ovzduší, kouř z cigaret a další toxiny dělají v našich plicích hotovou paseku. Mohou dokonce vést k několika závažným onemocněním, které vás mohou stát i život. Proto je péče o plíce naprostou alfou a omegou, kterou by měl pravidelně dělat každý.

Dle dat Světové zdravotnické organizace může znečištěný vzduch za smrt až 4 milionů lidí ročně. Raději si tedy následující triky dobře zapamatujte, protože se vám budou hodit.

Fotografie: Freepik

Plíce jsou orgánem, které se čistí samy. Mají v sobě plicní sklípky, ve kterých se vytváří hlen. Do něj se zabalí všechny škodliviny a patogeny. Ty pak naše tělo vylučuje i s hlene. Přesněji vykašlává. Existují speciální techniky, které vám s tímto procesem pomohou. Vykašlávání hlenů je totiž sotva příjemná záležitost.

Inhalujte páru

První metodou je inhalování páry. Jde o velmi jednoduchou a levnou cestu, jak si vyčistit plíce. Vdechovaná pára vaše plíce krásně vyčistí od hlenů. Pokud vám vaše plíce dávají zabrat, asi víte, že se vše vždy zhorší s příchodem suchého a chladného počasí. To proto, že vám začínají vysychat plicní sklípky. Vdechováním páry plíce krásně hydratujete a celý čistící proces se opět nastartuje a bude fungovat tak, jak mí.

Kontrolovaný kašel a očista plic

Ačkoliv kašel bývá spontánní, doktoři doporučují se snažit ho kontrolovat. Spontánní kašel prý škodí zdraví, a tak je lepší se naučit ho kontrolovat. Jak na to? Sedněte si rovně na židli a dejte si ruce na břicho. Pomalu vydechujte a nadechujte nosem. Během výdechu dvakrát až třikrát krátce zakašlejte s pootevřenými ústy. Uvolněte se. Opakujte podle libosti.

Při této metodě budete otáčet cvikem. Cvik by se měl dělat alespoň pět minut. Lehněte si na zem a pod hýždě si dejte polštář. Ohněte nohy k hrudi. Pomalu nadechujte nosem a vydechujte pusou. Výdech by měl být delší. Poté se otočte na bok a proveďte to samé v pozici na boku. Díky této metodě se vaše plíce pěkně rozjedou a uleví se vám při bolestech a nepříjemnostech.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]