Účinná detoxikační kúra zbaví tělo škodlivin. Již po prvním týdnu se budete cítit viditelně lépe

Fotografie: Freepik

Recept je to sice starý, ale je testovaný mnoha generacemi. Budete se cítit skvěle, použít ho můžete každé jaro a podzim. Pokud ho budete používat pravidelně, nebude vám nic chybět, budete zdraví a navíc uděláte něco pro svou psychickou pohodu.

A jak se dostanete do formy pomoci přírody?

Na pořádnou očistu těla budete potřebovat:

  • 1 šálek ovesných zrn
  • Listy brusinky – mohou být drcené nebo sušené
  • Březové pupeny – použít se mohou listy
  • 4 litry vody
  • Drcené šípky
  • Bylinku křídlatku

Ovesná zrna opláchněte v teplé vodě. Přidejte k nim brusinky a březové pupeny nebo listy, naplňte vodou a nechte 24 hodin louhovat. Nedávejte roztok do ledničky, ale nechte ho na chladném místě.

V jiném kastrolku zalijte litrem vody šípek, dejte ho na plotnu a po vaření přidejte kukuřičné hedvábí a křídlatku. Vařte asi 15 minut na středním ohni a nechte 45 minut louhovat. Poté promíchejte nálev s předchozím. Nalijte tekutinu do tmavých nádob nebo lahví a uložte do chladničky.

Nálev pijte každý den 30 minut před jídlem

První den si dejte 50 gramů, druhý den 100 gramů a poté každý den 150 gramů. Léčba by měla trvat asi 10 dní. Jestliže ji potřebujete zopakovat, dejte si nejdříve pauzu 14 dní a teprve poté začněte znovu pít tento nálev. Berte na vědomí, že během čištění těla byste neměli vůbec jíst maso, uzeniny, klobásy a podobné potraviny.

Také byste měli navýšit denní příjem tekutin, hlavně tedy čisté vody. Tu můžete nahradit bylinkový mi čaji nebo si do vody přidat bylinky nebo citronovou šťávu. Můžete se také zaměřit na některé orgány těla, která budou očistu potřebovat. Mezi takové orgány patří například játra, ledviny nebo trávicí trakt.

Fotografie: Pixabay

Váš jídelníček by neměl obsahovat již zmíněné maso, také alkohol, cukr, kávu, smažené pokrmy nebo potraviny, které obsahují hodně soli, sycené a sladké nápoje, mléko a další výrobky z něj. Naopak si dopřejte více ovoce a zeleniny, mějte vyvážený poměr sacharidů, proteinů, tuků a minerálních látek.

Zařaďte také velké množství různých druhů ořechu, luštěnin nebo semínek. Tím si zajistíte všechny tělní funkce. Přidejte také fyzickou aktivitu, například běh, plavání nebo rychlou chůzi. Vyzkoušejte také cvičení na doma, protože vám to ušetří nejen čas, ale také peníze za posilovnu. Navíc můžete cvičit společně s dětmi, místo činek vám poslouží plné PET lahve.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]