Efektivní léčba oteklých nohou a kotníků podomácku: Pomůže i pitný režim a kompresní ponožky

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí oteklé nohy a kotníky, vyzkoušejte tyto jednoduché metody léčby. Brzy si budete moci všimnout maximálního zlepšení.

Otoky kotníků a také chodidel můžete velmi snadno zmírnit pomocí jednoduchých domácích triků, jako je zvýšená hydratace, používání správného oblečení nebo také zvedání nohou do správné polohy. Důležité je samozřejmě být před tímto nepříjemným příznakem na pozoru a dbát na správnou prevenci. S tou vám dokáže pomoci zejména správná obuv, kvalitní jídelníček a také dostatek pohybu, říká doktor Adam Hotchkiss.

Dostatečná konzumace vody a kompresní ponožky

S nepříjemnými otoky můžete jednoduše skoncovat tak, že začnete pít dostatečné množství vody. Paradoxně totiž tělo v případě absence tekutin začne ty zbylé ukládat pro kritickou potřebu, což následně vede k otokům. V případě, že vás tedy příznak neustále trápí a nevíte, jak si pomoci, zkuste jednoduše vypít každý den 2 až 3 litry vody, doporučuje Danielle Hildreth. Dále pak dokáží pomoci také kompresní ponožky, které zabraňují shromažďování krve v nohou.

Právě tento problém totiž může vést k tomu, že se krev začne hromadit v oblasti kotníků a chodidel. To poté zase přispívá k hromadění tekutin v dané oblasti. Pozor však, že toto speciální prádlo by neměli používat lidé trpící onemocněním periferních tepen. V takovém případě by totiž mohlo dojít dle lékařky Megan Soliman k ovlivnění zásobování krví. Pomoci může rovněž pravidelné zvedání nohou do vzduchu, alespoň několikrát denně.

dolní končetiny
Fotografie: Freepik

Zbavte se popraskaných pat díky této fintě, kterou doporučují lékaři. Výsledky se dostaví do 2 dnů

Pomůže i epsomská sůl a pohyb

K úlevě od otoků může přispět také lázeň z epsomské soli. Ta přispívá k relaxaci, což by mohlo snížit i míru otoku. Dle Healthline je neméně důležitý rovněž pravidelný pohyb, zejména pokud máte sedavé zaměstnání. Nohy tak mohou snadněji začít otékat, a proto je důležité dopřát jim správný pohyb. Na Zdravém Stravování jsme také psali, jak zlepšit průtok krve pomocí domácího cvičení.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]