Nežádoucí účinky pití piva na organismus. Dobře si rozmyslete, než si skočíte na jedno do restaurace

Fotografie: Depositphotos

Pivo je nápoj, který lidé konzumují už hodně dlouhou dobu. Vždy bylo a je velice populární, jenže nemá moc dobré účinky pro tělo, říká lékařka Jasmine Shaikh.

Asi každý z nás zná někoho, kdo si nedokáže představit den bez vypití aspoň jednoho piva. Je to hodně oblíbený nápoj, zvlášť u nás Čechů a pije ho skoro každý muž a také hodně žen. Jenže nadměrná konzumace piva může vést k nežádoucím účinkům a proto lékaři doporučují pít jen omezené množství. Co patří mezi tyto nežádoucí účinky si nyní můžete přečíst.

Pivo je plné kalorií

Jeden z nejznámějších dietologů říká, že si myslí, že největší chybou, kterou lidé u piva dělají je ta, že věří tomu, že pivo je něco jako lehké jídlo. Jedno pivo má totiž přibližně stejné množství kalorií jako dva krajíce chleba. Je to docela zajímavé, když se nad tím pořádně zamyslíte. Šest piv má totiž 900 kalorií, což odpovídá asi jednomu celému bochníku chleba. A to je opravdu hodně.

Fotografie: Unsplash

Pivo je plné sacharidů

Pro lidi, kteří si hlídají postavu a tím pádem počítají všechny kalorie a sacharidy, je tu varování. Pivo má opravdu vysokou hladinu sacharidů, takže pokud svoje sacharidy počítáte a sledujete, není pro vás pivo dobrou volbou.

Fotografie: Unsplash

Pivo a srdeční choroby

Několik vědců uvádí, že přibližně 121 milionů Američanů trpí nějakou formou kardiovaskulárních chorob. Také tvrdí, že do roku 2035 bude mít až 45 % všech Američanů nějakou formu srdečních chorob.

Fotografie: Unsplash

Je zajímavé, že pokud byla nějaké osobě diagnostikována srdeční choroba a ona příležitostně konzumuje alkohol, není třeba tyto návyky měnit. Tito vědci také zjistili, že mírná až střední konzumace alkoholu má určité výhody, pokud se to týká srdečních chorob.

Zdroj: MedicineNet

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]