Přírodní čištění plic snadno a podomácku: Pomoc poskytne i červená řepa a kurkuma

Fotografie: Depositphotos

Zařazením těchto potravin do svého jídelníčku očistíte své plíce od toxinů a nebezpečných parazitů. Stačí je konzumovat pravidelně a budete se cítit lépe.

Plíce jsou velmi důležitý orgán, který je třeba udržovat v dobré formě. Bohužel však vlivem znečištěného prostředí a některých zlozvyků, jako je například kouření, dochází u většiny lidí spíše k jejich soustavnému poškozování. Možným problémům se však můžete dle lékaře Granta Tinsleyho vyhnout konzumací správných potravin, jež vám mimo jiné poskytnou ochranu před nemocemi, jako je astma a plicní fibróza.

Červená řepa

Červená řepa patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva vůbec. Tato lahodná potravina obsahuje nespočet účinných sloučenin, které pomáhají optimalizovat funkci plic, včetně dusičnanů. Ty mimo jiné prospívají funkci tohoto orgánu a pomáhají uvolňovat krevní cévy, čímž také snižují krevní tlak a umožňují tělu efektivně využívat kyslík. Kromě toho řepa podporuje trávicí procesy a mnoho dalších faktorů, které mají významný vliv na lidské zdraví.

Papriky různých barev

Papriky patří mezi nejbohatší zdroje vitamínu C, což je velmi silný antioxidant – a to obzvláště pro jedince, kteří kouří. Jeho zvýšený příjem totiž dle lékařky Meredith Goodwin snižuje negativní účinky cigaretového kouře, a naopak podporují funkci plic, jež díky němu mohou fungovat mnohem efektivněji. Obecně je však dobré tuto potravinu zařadit do svého jídelníčku, neboť prospívá mnoha dalším faktorům lidského zdraví.

Léčivá kurkuma

Tato úžasná přírodní potravina si získala oblibu zejména v tradiční medicíně a je dobře známo, že podporuje mnoho funkcí těla. Obzvláště dobře působí také na plíce, které pomáhá čistit od nahromaděných toxinů a chrání před nebezpečnými nemocemi. Stačí ji zařadit do svého pravidelného jídelníčku (například ve formě koření nebo v kombinaci s dalšími účinnými potravinami, jako je med) a pozitivní změny pocítíte velmi brzy.

kurkuma
Fotografie: Pixabay

Konzumace zázvoru s sebou nese i možná rizika. Patří mezi ně i pálení žáhy a nevolnost

Lahodná dýně

Dužina dýní obsahuje různé rostlinné sloučeniny, které výborně podporují zdraví plic. Je zejména plná karotenoidů, jež mají velmi silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti a prospívají funkci tohoto orgánu. Velmi dobře je poté očišťují od nahromaděných nečistot a skvěle pomáhají také kuřákům. Na webu ZdravéStravování jsme již psali o nejzajímavějších zdravotních přínosech kurkumy.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]