Tvar chodidla prozradí o osobnosti více, než jste kdy mohli tušit

Fotografie: AdamWathamo / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Každý člověk má jedinečné rysy, které tvoří jeho osobnost. Od temperamentu až po preference a zájmy, naše osobnost je složitým souhrnem různých faktorů. 

S růstem počtu genealogických společností, které umožňují hlouběji prozkoumat naše dědictví pomocí analýzy DNA, se zvětšuje naše zájem o naše předky. Podle MIT Technology Review si loni téměř 26 milionů Američanů nechalo udělat domácí testy původu. Zvědavost ohledně toho, co nám naše DNA prozrazuje o našem dědictví, vede mnoho lidí k zamyšlení nad tím, jak se genetické dědictví projevuje v různých částech těla. Například existuje-li pravdivost v myšlence, že můžeme odhadnout svůj původ na základě tvaru našich nohou.

Spojitost tvaru chodidla s osobností

Každý člověk má jedinečné rysy, které tvoří jeho osobnost. Od povahových vlastností přes chutě po zájmy. To vše dohromady z nás dělá člověka, jakým jsme. Jedním z aspektů, který někteří považují za indikátor osobnosti, je tvar chodidla. Existuje několik různých typů chodidel, které jsou spojovány s různými osobnostními charakteristikami, jak uvádí web Healthline.

1. Čtvercové chodidlo

Čtvercové chodidlo má hranatý tvar a všechny prsty jsou stejně dlouhé a rovnoměrně rozmístěné. Malíček je obecně nejmenší, ale není mezi ním a ostatními velký rozdíl. Chodidlo tohoto tvaru ukazuje na lidi s analytickým myšlením, vyrovnané, racionálně se rozhodující. Nepodléhají impulsům a lze jim důvěřovat. Vždy dokončí, co začali, a uskuteční, co si naplánovali.

nohy, noha, chodidla
Fotografie: Freepik

2. Řecká noha

Řecká noha má druhý prst nejdelší, což může být méně oblíbené z důvodu vzhledu. Lidé s řeckým chodidlem jsou velmi aktivní, dynamičtí a dokáží svým nadšením nakazit všechny kolem. Bohužel je jejich životní styl často spojen s vysokou mírou stresu.

Lidé s touto krevní skupinou se dožívají vyššího věku než všichni ostatní

3. Římská noha

Nejoblíbenější je římská noha, která má prodloužený první prst. Držitelé této stopy mají dobrodružnou povahu, rádi se učí novým věcem, poznávají nová místa a hodně cestují. Často jsou to extroverti a společenské duše, i když mohou být také velmi hrdí.

4. Špičatá noha

Špičatá noha je charakterizována tím, že jsou všechny prsty umístěny blízko sebe, často přitisknuté k sobě, někdy dokonce na sobě. Takové štíhlé a jemné chodidlo prozrazuje zasněné lidi, plné tajemství, kteří rádi rozprostírají závoj soukromí nad všemi detaily svého života.

Každý z nás nese své vlastní unikátní rysy a charakteristické vlastnosti, které odrážejí jeho osobnost. Možná vás překvapilo, že i tvar chodidel může poskytnout určitý vhled do toho, jakým člověkem jste. Chirologie, což je studium rukou a prstů, je fascinujícím oborem, který mnohé zaujímá. Ačkoliv není stoprocentně ověřená věda, mnoho lidí se jí intenzivně zajímá. Článek o tom, co o vás prozrazují prsty na nohou, si můžete přečíst na našem webu ZdravéStravování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]