Tropického ovoce zlepšuje náladu, prospívá ledvinám a snižuje záněty

Ovoce, jako jsou jablíčka, třešně, meruňky, rybíz a další, které si můžeme vypěstovat na zahrádce, je bezva. Ovšem není nutné se vyhýbat také cizokrajnému ovoci, které rovněž výtečně chutná a má řadu blahodárných účinků na zdraví.

Tropické ovoce dokáže zlepšit náladu, funkci ledvin a posílit imunitu. Toužíte-li tedy po změně a domácí ovoce už se vám přejedlo, směle do toho. Taková změna je jen vítaná. Navíc se můžete i na vlastní zahrádce cítit, jako na exotické dovolené. Letos je s cestováním na štíru, proto si tuto atmosféru můžete dopřát alespoň díky lahodnému ovoci. Konzumace banánů, papáji, ananasu, granátových jablíček, manga, avokáda, kiwi má navíc úžasné účinky na zdraví.

Stop zánětům

Tropické ovoce má poměrně zajímavý nutriční profil, kde nechybí enzymy se silným protizánětlivým účinkem, navíc prospívá trávení. Miskou chutné svačinky, kde je ananas a mango určitě nevyléčíte právě probíhající zánět, ale toto ovoce je skvělou prevencí a může pomoci i při léčbě.

Fotografie: Pixabay

Lepší nálada

Pokud jste smutní z toho, že zrovna neležíte na pláži a nemácháte nožky v moři, pak si připravte skvělou atmosféru a nožky máchejte u vás v rybníce či bazénu na zahradě. K tomu si dopřejte misku lahodného, šťavnatého ovoce anebo vychlazené smoothie. Tropické ovoce totiž obsahuje nemalé množství vitaminu B6, kterého, když je dostatek, cítí se člověk radostnější, optimističtější a šťastnější.

Nižší riziko rakoviny prsu

Chutné plodiny dovážené z dalekých zemí se pyšní další zvláštností. Dokáží regulovat hladiny hormonů, zejména estrogenu. Zvýšené hladiny tohoto hormonu vytváří podmínky pro rozvoj rakoviny prsu. Dopřejte si tedy toto šťavnaté ovoce jako prevenci jedné z nejobávanějších nemocí.

Fotografie: Pixabay

Zdravé ledviny

Práce ledvin je rozmanitá. Čistí krev, pomáhají se vstřebáváním živin, ovlivňují regulaci tlaku, zodpovídají za tvorbu moči. Proč se tedy tomuto orgánu za těžkou práci neodvděčit? Dopřejte sami sobě lahodnou svačinku v podobě exotického ovoce, které zlepšuje funkci ledvin. Patří zde například ananas.

Úvodní Fotografie: PixabayŘekněte ostatním, co si myslíte