Masáž tlakových bodů na těle před spaním je zcela zásadní pro kvalitní spánek. Zatočte konečně s nespavostí

Fotografie: Depositphotos

Potíže se spánkem mohou být různé příčiny. Pokud jste však už vyzkoušeli všechno a navštívili lékaře, je možnost zařadit do své rutiny akupresuru. Masáž určitých bodů může navodit spánek.

Nespavost je poměrně běžná porucha spánku, která ztěžuje nejen usínání, ale i kvalitní odpočinek a regeneraci těla. Nespavost brání mnoha lidem spát 7-9 hodin, co je optimální doba, kdy si tělo i mysl odpočinou. U některých lidí se může projevit krátkodobá nespavost, jiní se s ní potýkají i několik měsíců v kuse. Bez ohledu na to, jak často trpíte nespavostí, může akupresura poskytnout určitou úlevu, prozrazuje lékařka Cynthia Cobb.

Bod brána ducha

Bod brány ducha se nachází v záhybu na vnějším zápěstí, přímo pod vaším malíčkem. Všímejte si malého dutého prostoru v této části těla a vyvíjejte jemný tlak krouživým pohybem nebo pohybem nahoru a dolů. Pokračujte 2-3 minuty. Opakujte na stejné oblasti druhého zápěstí. Stimulace tohoto tlakového bodu je spojena s uklidněním vaší mysli, což vám může pomoci lépe usnout.

Bod průsečík 3 jin

Průsečík 3 jin se nachází na vnitřní části nohy, těsně nad kotníkem. Najděte nejvyšší bod na kotníku. Napočítejte šířku na 4 prsty nad kotníkem. Mírně zatlačte hluboko za svou největší bércovou kostí (holenní kost) a masírujte krouživými pohyby nebo nahoru a dolů po dobu 4-5 sekund. Kromě pomoci při nespavosti může stimulace tlakového bodu pomoci při poruchách pánve a menstruačních bolestech. Nepoužívejte ho však, pokud jste těhotná, protože je bod také spojen s vyvoláním porodu.

Bod M v prohlubni na chodidle

Bod se nachází na chodidle vaší nohy. Je to malá prohlubeň, která se objevuje těsně nad středem vaší nohy, když stočíte prsty dovnitř. Lehněte si na záda s pokrčenými koleny, abyste dosáhli rukama na chodidla. Vezměte jednu nohu do ruky a pokrčte prsty na nohou. Najděte prohlubeň na chodidle, pevně ​​zatlačte a masírujte bod několik minut krouživými pohyby nebo nahoru a dolů. Předpokládá se, že stimulace tohoto tlakového bodu uzemňuje vaši energii a navozuje spánek.

Fotografie: Pexels

Vnitřní hraniční brána

Vnitřní bod hraniční brány se nachází na vašem vnitřním předloktí mezi dvěma šlachami. Otočte ruce tak, aby dlaně směřovaly nahoru. Vezměte jednu ruku a spočítejte 3 šířky prstů dolů od záhybu zápěstí. Aplikujte v tomto místě stálý tlak směrem dolů mezi 2 šlachy. Krouživým pohybem nebo pohybem nahoru a dolů masírujte oblast po dobu 4-5 sekund. Kromě toho, že vám pomáhá spát, je bod vnitřní hraniční brány spojen s uklidňující nevolností, bolestí žaludku a bolestí hlavy.

Tlakový bod větru

Bod je umístěn na zadní straně krku. Najdete ho tak, že nahmatáte kost za ušima a budete sledovat rýhu kolem místa, kde se vaše krční svaly připevňují k lebce. Spojte ruce a jemně rozevřete dlaně s propletenými prsty, abyste rukama vytvořily tvar šálku. Pomocí palců vyvíjejte hluboký a pevný tlak na lebku, krouživými pohyby nebo nahoru a dolů masírujte tuto oblast po dobu 4-5 vteřin. Stimulace tohoto tlakového bodu může pomoci snížit respirační příznaky, které často přerušují spánek.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]