Tmavé kruhy pod očima nemusí značit jen únavu

Děsí vás pohled do zrcadla po ránu? Pokud vás trápí tmavé kruhy pod očima, které se objevují pravidelně a nemizí ani v průběhu dne, je to rozhodně dost nepříjemný problém. Pokud jsou za nimi probdělé noci, pak se asi není čemu divit a jediným řešením je pořádně se vyspat a načerpat energii. Jenže co když spíte dost a nejste si vědomi ani jiných zjevných příčin těchto nevzhledných tmavých kruhů? Za tímto estetickým problémem se může skrývat řada věcí a rozhodně byste je neměli podceňovat.

Příčiny

Mezi časté příčiny patří namáhání očí a očního okolí. To v praxi znamená například dlouhodobé sledování televize nebo počítače, pobyt v zakouřeném prostředí, alergie nebo nešetrné tření očního okolí. Je nutné si uvědomit, že kůže v okolí očí je velmi jemná a snadno se může poškodit. Často jsou tmavé kruhy také výsledkem prosvítajících žilek v okolí očí, což je dost často dáno geneticky. Roli může hrát i nedostatečná hydratace a také řada psychických projevů jako je stres, únava, vyčerpání.

Pokud znáte příčinu vašich potíží, je nejjednodušším řešením snažit se zapracovat na primárním problému. Jakmile jej vyřešíte, kruhy pod očima nejspíš také vymizí. Některé problémy jsou navíc jen sezónní (alergie), takže víte, že během několika týdnů se to spraví samo. Co ale dělat, když potíže nemizí?

První pomoc

Na odstranění kruhů pod očima se používají různé metody. Některé fungují lépe, jiné méně, a vy sami musíte vyzkoušet, co platí na vás. První pomocí je samozřejmě kvalitní korektor, který vám zajistí to, že se vás nebudou lekat kolegové v práci, ale konečné řešení to samozřejmě není.

Velmi dobře fungují například čajové sáčky. Můžete použít ideálně sáčky od zeleného čaje, které ještě před použitím necháte chvíli vychladit v lednici. Poté sáčky vyndejte a přiložte na oči, kterým tato kosmetická péče s blahodárnými účinky velmi prospěje. Zmizí tak otok i tmavé zabarvení, a i vaše oči si trochu odpočinou. Podobně dobře fungují i plátky vychlazené okurky nebo vychlazené lžičky, které si po ránu přiložíte na oči.

Osvěžení a prevence

Řada lidí nedá dopustit také na čerstvé lístky máty. Ty obsahují mentol, který zlepšuje krevní oběh, zklidňuje a omlazuje pokožku. Díky tomu dokáží čerstvé lístky stáhnout krevní cévy kolem očí a snižují modrý nádech v očním okolí. Listy máty obsahují také vitamín C, který způsobí, že bude pokožka kolem očí jasnější a svěžejší.

Prevencí proti vzniku tmavých kruhů může být i mléko. Obsahuje totiž vitamíny A a B6, které pomáhají budovat nové kožní buňky a zesvětlují také tmavou pokožku. Mléko obsahuje i selen, který chrání pokožku před škodlivými volnými radikály a poškozením od slunce. Jak na to? Jednoduše v mléce namočte dva vatové tamponky a v rámci své ranní nebo večerní kosmetické rutiny je přiložte na oční víčka. Nechte je působit 20 minut a opláchněte studenou vodou.


Řekněte ostatním, co si myslíte