Kokosový olej je pomocníkem pro zdraví, ale i boj s kilogramy

Myslíte si, že tuky a oleje jsou při dietě to nejhorší? Je to velký omyl. Zkuste kokosový olej a vaše kila půjdou velmi rychle dolů. Zní to až nemožně a neuvěřitelně, ale realita je skutečně taková. Kokosový olej je skvělým pomocníkem nejenom pro lidské zdraví, ale je pomocníkem pro hubnutí. Zkuste a uvidíte.

Kokosový olej je zdravý

Není tuk, jako tuk. Kokosový olej to jasně potvrzuje, jelikož ho můžeme zařadit mezi takzvané zdravé tuky. Obsahuje pořádnou dávku mastných kyselin, které jsou pro lidský organismus velmi prospěšné. Proto se ho není třeba obávat jako je tomu třeba u tuků živočišných, které jsou naopak celkem nebezpečné.

Prokazatelně snižuje váhu

Nejde o žádnou fámu. To, že kokosový olej dokáže pomoci s redukcí váhy dokazuje studie z roku 2009, která poukazuje na to, že souvislost mezi hubnutím a konzumací kokosového oleje skutečně funguje. Výsledky dokonce poukazují na to, že se hodí nejvíce v případě problémových partií, jako je třeba pas a také břicho.

Zničí vše špatné

Pokud je tělo zdravé, tak i dobře funguje. A to se podepíše i na tom, jak rychle zvládne spalovat tuk. I to je důvod, proč jíst kokosový olej. Je zdrojem kyseliny laurové, která bojuje proti bakteriím, virům, plísním i infekcím. Tělo tak zůstává zdravé a také velmi dobře fungující.

Podporuje trávení

Správně fungující trávicí systém je také nezbytný ve chvíli, kdy chceme hubnout. Jedině tak dokážeme využít prospěšné látky z potravin, stejně jako využít vlákninu, které je během dietního režimu další z velmi důležitých látek, bez které se neobejdeme.

Zajistí pocit nasycení

I toto je velmi ceněná vlastnost, kterou na kokosovém oleji oceňujeme. Díky svému složení dokáže navodit pocity sytosti. Díky tomu toho sníte podstatně méně, a tak dokážete lépe ukočírovat váš denní kalorický příjem.

Lepší než jiné oleje

Jistě znáte olej olivový, nebo řadu dalších. Oproti nim je kokosový lepší volbou proto, že bez problémů snáší i vyšší teploty. To znamená, že má více všestranného využití, a to včetně takzvané teplé kuchyně.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]