Zjevné signály, kterými tělo ukazuje, že s ním není něco v pořádku. Může se jednat i o drobné změny

Fotografie: Depositphotos

Lidský organismus je úžasný systém, který nejlépe ví, co se s ním děje. Problémem je, že i když se nám to snaží naznačit, lidé často neposlouchají a všechny signály ignorují, dokud není téměř pozdě.

Touha žvýkat led nebo neustále jíst něco slaného může být známkou hlubšího problému nebo nedostatku vitamínů a minerálů, říkají odborníci. Organismus má skvělou vlastnost. Dokáže nás včas varovat před zdravotními potížemi, o kterých bychom jinak nevěděli. Proto je vždy dobré věnovat pozornost jakýmkoli novým rozvíjejícím se zvykům, zvláště pokud se objeví náhle na odnikud. Nemusí se přitom jednat o nic bolestivého, ale spíše nepříjemného.

Mravenci v nohách a silnější kůže

Pokud máte v nohou a chodidlech divné pocity, jako plazení, plíživost, mravenci nebo nutkání k pohybu, může to být příznak syndromu neklidných nohou. Tato porucha je dlouhodobá a toto nepohodlí můžete často pociťovat zejména během noci, když se snažíte odpočívat. Často se může jednat také o důvod, proč nemůžete usnout nebo se v klidu vyspat.

Fotografie: Freepik

Kožní problémy byste neměli ignorovat nikdy. Když pokožka začne tuhnout a svědit, může to být známka mnoha vnitřních problémů. Patří mezi ně mimo jiné také hormonální poruchy, ekzémy nebo alergie. Pokud tento problém přetrvává, neřešíte ho a ještě k tomu se zhoršuje, měli byste si nechat udělat nějaké krevní testy a zjistit, co se s vaším tělem skutečně děje.

Změna rukopisu, ztráta čichu, intenzivní sny a agresivita

O Parkinsonově nemoci jste už pravděpodobně slyšeli. Její příznaky ovšem nejsou tak známé. Jedná se především o chvění, pomalý pohyb, špatný spánek spojený s nočními můrami a změny řeči i psaní. Stejně tak může dojít ke ztrátě čichu a mnoha dalších signálech. Tyto příznaky mohou být znakem přicházející vážné nemoci, kterou byste měli okamžitě konzultovat se svým lékařem.

Fotografie: Freepik

Výbuchy hněvu a agresivní chování může být výsledkem vaší osobnosti. Pokud se ale tyto vlastnosti objeví náhle a dříve jste takoví nebyli, může to být signálem nemoci. Ve skutečnosti to může souviset s depresí, jak tvrdí někteří vědci. Podle nich deprese není vždy jen o nedostatku energie nebo o smutku, ale může se projevit také nástupem výbušného a agresivního chování.

Příliš spánku může také uškodit

Nemusíte si to myslet, že i příliš spánku může být příčinou zdravotního problému. Tato porucha se nazývá hypersomnie a může pocházet z vnitřních poruch, jak upozorňují lékaři. Některá autoimunitní onemocnění mohou způsobit pocit, že chcete usnout téměř kdekoli a kdykoli. Konzumace většího množství alkoholických nápojů před spaním může vyvolat stejný efekt.

Zdroj: Thehealthy

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]