Tlustice je nejen nenáročná pokojová rostlina, ale má také značné léčivé účinky

Většina z nás má doma různé pokojové rostliny, o které se stará. Chceme, aby to kolem nás hezky vypadalo a aby se nám doma dobře žilo. K tomu je obklopení se zelení opravdu důležité a doporučuje se to. Jistě znáte ten pocit, když přijdete k někomu, kdo žádné rostlinky nemá, je to tam takové nudné a smutné. Rostlina dokáže rozproudit energii a naplnit domov pozitivní sílou.

Existuje celá řada rostlin, které si lidi pořizují právě z těchto důvodů. Dnes se podíváme na jednu z rostlin, která je ve světě velmi populární, ale jen velmi málo lidí ví, že její vlastnosti pomáhají s léčbou mnoha nemocí a problémů. Možná budete překvapeni, co za lékaře vám sedí na parapetu.

Přináší prosperitu a peníze

Pokojová rostlina, o které se dnes budeme chvíli bavit, má název Jade neboli lid. Podle legend přináší tato rostlina, která připomíná strom, do domácností peníze. Z toho důvodu si ji pořizují lidé, kteří věří a jsou pevně přesvědčeni, že jim tato rostlina přinese další finance a oni zbohatnou. Jestli se jim to daří nebo nedaří, to nevíme. Víme ovšem, že pěstováním této rostliny si doma vychovávají dobrého domácího lékaře, o kterém mnohdy vůbec netuší.

Pozor na arsen

Této rostliny, resp. stromu, existuje celá řada, nicméně my se dnes podíváme na ten nejzákladnější druh. Na začátku je ovšem nutné zmínit, resp. upozornit, na fakt, že tato rostlina obsahuje vysoké množství arsenu, a tudíž je jedovatá a nebezpečná. Jsou lidé, kteří z ní vyrábějí léky, což je velmi riskantní a rozhodně se do toho nepouštějte. Mohli by se u vás projevit nepříjemné vedlejší příznaky jako například ztráta vědomí, průjem, zvracení a další.

Existují ovšem metody, s jejichž pomocí lze rostlinku dobře využít a udělat z ní lék pro naše zdravotní komplikace. S tímto lékem je pak možné léčit spoustu nemocí a nepříjemností, na které obvykle používáte přípravky z lékárny. Při přípravě léků je ovšem nutné dodržovat přesné instrukce, abyste si zbytečně neublížili.

Angína, chřipka, zánět močového měchýře

Na chřipku a angínu si vezměte 10 lístků, dejte je do 200 ml vody a pijte 3 až 5krát denně. Na herpes na obličeji si vezměte několik listů a potřete s nimi místo na obličeji, pomocí ruky nebo tamponu. Na zánět močového měchýře rozdrťte 5 lístků a dejte je do 200 ml vroucí vody. Nechte hodinu vařit a poté pijte 3krát denně před jídlem.

Žaludeční vředy, popáleniny, artritida

Žaludeční vředy vyřešíte konzumací dvou listů hned po ránu. Popáleniny kůže namelte list na kaši a potřete kaší popálené místo, které následně ovažte obvazem. Hemeroidy vyřešíte rozříznutým listem přiloženým na postižené místo, efekt nastane okamžitě. Artritida zmizí po šťávě z 6 listů, kterou namažete před spaním na klouby.


Řekněte ostatním, co si myslíte