Jedlá soda se hodí nejen na pečení. Své uplatnění nalezne i při péči o tělo

Fotografie: Freepik

Látce, kterou je jedlá soda můžete vypadat mladší. Použili jste ji někdy jako přírodní deodorant nebo na svou pokožku? Jestli ne, můžete začít právě teď. Jedlá soda by se měla najít v každé domácnosti, její seznam využití a výhod je téměř nekonečný a nemusí se jednat zrovna o pomoc v kuchyni nebo úklid.

Soda odstraní zápach z koberce, také vás zbaví potu

Kromě toho, že soda patří v kuchyni do rukou pekařek a cukrářek, využití najde také v koupelnách nebo s ní zvládnete odstranit zápach z koberců. Víte, že dokáže vyčistit také mastnou pokožku a zbaví vás potu?

Jestli vám chybí deodorant a máte raději přírodní produkty, přidejte několik kapek esenciálního oleje do čtyř lžic jedlé sody. Tuto směs naneste do podpaží, bakterií způsobující zápach se rychle díky tomuto triku zbavíte.

Jestli si sodu přidáte do koupele, neutralizujete tělesné pachy a také si vyčistíte pokožku. Funguje proti bakteriím a kyselinám. Koupel si udělejte dvakrát týdně, časem bude vaše pokožka měkká a hladká.

Fotografie: Pixabay

Soda pomůže také na nehty nebo na zápach z úst

Smíchejte tří díly jedné sody a jeden díl vody v misce a naneste si tuto směs na nehty. S vašimi nehty i kůžičkou udělá zázraky. Nezapomeňte poté dobře opláchnout. Soda pomůže i na zápach z úst, stačí rozpustit jednu lžičku ve sklenici vody a vypláchnout si ústa. Dělat to můžete každý den, zbavíte se bakterií a vydezinfikujete si ústa.

Pokud jednou za týden vyměníte šampon za jedlou sodu, vaše vlasy i pokožka hlavy budou zdravé. Soda vám pomůže také s bělejším zubům. Bělicí zubní pasty mohou poškodit zubní sklovinu, proto raději smíchejte jedlou sodu s peroxidem vodíku a tuto směs aplikujte na zuby jednou týdně. Častější používání by mohlo zuby poškodit.

Kromě výše uvedeného se vám jedlá soda bude hodit také na:

  • Vaření: zelenina neztratí svou barvu, pokud do vody sodu přidáte
  • Pohlcení pachu nejen v odpadkovém koši, ale také v popelnici
  • Odmaštění nejen nádobí, ale také vyčistí dětské hračky

Kromě toho můžete jedlou sodu použít také jako suchý šampon pro svého domácího mazlíčka. Pes po aplikaci sody nebude „smrdět jako pes“. Pomůže dokonce na štípance od hmyzu.

Kašičku si uděláte ze sody a vody, tu naneste na postižená místa. Je to mnohem efektivnější než různé chladivé gely z lékárny. Vyrobit si můžete vlastní šumák, stačí k tomu dva díly cukru, 1,5 – 2 díly kyseliny citronové a jeden díl jedlé sody.


Řekněte ostatním, co si myslíte