Tajemství krásy a dlouhověkosti japonských žen se vyplatí znát

Fotografie: Freepik

V životě je zdravá strava klíčovým faktorem, který vám pomůže strávit na světě více času. Pokud cvičíte, ale denně si dopřejete nějakou sladkost, určitě nebudete hubnout. Cvičení jde ruku v ruce se správnou životosprávou. Důležité je také pravidelný spánek a pohyb.

V každém ročním období jíme jinak

Bez jídla nemůžeme existovat. Je to zdroj energie pro naše tělo. Všimli jste si, že podvědomě v každém ročním období měníme své stravovací návyky? Zelenina a ovoce jsou nejdostupnější v létě, nejvíce je tedy konzumujeme v horkých dnech, abychom tělo ochladili.

V zimě musíme naopak tělu doplnit hodně kalorií, abychom ho udrželi v teple. Samozřejmostí je dostatek zeleniny, která je dostupná po celý rok. Každé tělo vnímá změny počasí a ročního období jinak, každý by ale měl dbát na vyváženou a různorodou stravu.

Nemíchejte jídlo s tekutinou

Podle Japonců je pití jakéhokoliv nápoje během konzumace jídla škodlivé pro trávení. Odůvodňují to tím, že tekutina ochladí naše tělo a tím přijdeme o teplo, které potřebujeme k jídlu.

Fotografie: Pixabay

Vědci studovali, že voda také poškozuje kvalitu žaludečních šťáv. Doporučují místo nápoje konzumaci polévky nebo ovoce či zeleniny.

Dopřejte si dlouhou a horkou koupel

Přejdeme od jídla k relaxaci. Horká koupel nejen tělo potěší, ale také ho posílí. Japonci si od pradávna dopřávají horkou koupel, která jim zlepší trávení a také očistí pokožku od nečistot. Koupel podporuje uvolnění svalů, snižuje stres a v neposlední řadě zlepšuje krevní oběh.

Fotografie: Freepik

Na těchto doporučeních se dá určitě postavit základ zdravého životního stolu. Poslouchejte svoje tělo a dávejte mu jen to, co potřebuje. Pravidelný pohyb, zdravá strava, ale také umění se odreagovat a odpočívat jsou tím, co vám pomůže udržet se v kondici.