Nedaří se vám zhubnout? Možná za vším stojí běžné ranní návyky, které ztěžují spalování kalorií

Fotografie: Depositphotos

Ranní rituály jsou důležité. Ráno totiž určuje, jak bude probíhat zbytek dne. Pokud vstanete špatnou nohou, bude celý den špatný.

Stejně jako se špatnou náladou je to také s hubnutím. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte zhubnout, existuje několik ranních návyků, které podporují přibírání na váze a dokážou vaše tělo naladit ke konzumaci mnohem více kalorií. Víme, co je vhodné dělat po ránu, abyste naopak své hubnutí zvládli mnohem lépe. Podívejte se, na co byste si měli po ránu zvyknout.

Po probuzení vypijte sklenici vody

Jedná se o jednoduchou rutinu. Po probuzení je třeba vypít sklenici vody. Můžete si ji klidně před usnutím položit na noční stolek. Měla by to být první věc, co uděláte po probuzení. Vypít vodu až se snídaní není správné, úkolem vody je zrychlit metabolismus a výrazně usnadnit vstřebávání snídaně. Skvělé je vstávat se slunečními paprsky. Spěte tedy s roztaženými závěsy. Sluneční paprsky vám pomohou probudit metabolismus a připraví tak tělo na snídani.

Fotografie: Pixabay

Ranní káva je vlastně zcela v pořádku. Kofein je antioxidant a je dobrý pro trávení. Bohužel však není vhodné snídat kávu s mlékem a už vůbec ne s cukrem nebo jinými přísadami. Všechny tyto cukry po ránu udělají přesný opak toho, že pomohou trávení. Naopak.

Káva s cukrem nebo jen s mlékem akorát přidá vašemu tělu další nepotřebné kalorie navíc. Zkuste ji pít tedy černou, nebo ji raději vyměnit za čaj nebo karo.

Fotografie: Unsplash

Snídaně je základ dne

Pokud nesnídáte, děláte velkou chybu. Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Absolutně si nemůžete dovolit vynechat snídani, pokud se snažíte zhubnout. Snažte se však nejíst nic sladkého, jako jsou například cereálie. Vhodné nejsou ani potraviny s mnoha konzervačními látkami. Stejně jako snídaně by měl být ráno samozřejmý sport. Jóga nebo běh, je to jedno. Výhody zařazení sportu do vaší ranní rutiny budou opravdu znát.

Fotografie: Freepik

Může to znít zvláštně, ale ráno není vhodné číst zprávy. To může hubnutí škodit. Když se probudíte, vaše buňky pracují rychleji než obvykle. Stres, který může být spojený se čtením zpráv, přemění kmenové buňky na tukové. Totéž platí pro snahu udělat hodně práce ihned po probuzení. Místo toho zkuste poslouchat relaxační hudbu nebo číst knihu. Důležitý je při hubnutí rovněž spánek. Měli byste se snažit spát sedm nebo osm hodin. Ne však déle než 10 hodin.

Zdroj: Power Of Positivity

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]