Tajemství vibrogymnastiky: 30sekundové cvičení, které vám doslova změní život

Fotografie: Depositphotos

Pravidelné provádění vibrogymnastiky vám pomůže zachovat mladost a prodlouží váš život o desítky let. Začněte s ním ještě dnes.


Vibrogymnastika je jednoduché, ale zároveň velmi účinné cvičení. Jeho tvůrcem je sovětský inženýr Alexandr Mikulin, který se ve svém důchodovém věku začal intenzivně zajímat o zdraví těla a možnostech alternativní prevence život ohrožujících onemocnění – on sám si totiž prošel vážnou srdeční poruchou a lékaři mu předpovídali pouze 3-4 roky života.

Inženýr, který si zachránil život

Sovětský inženýr Alexandr Mikulin, autor cvičení vibrogymnastiky, celý život navrhoval letecké a proudové motory. Ve věku 50 let mu ovšem byla diagnostikována vážná srdeční choroba a lékaři mu zakázali téměř jakýkoliv pohyb a sebemenší fyzickou námahu. Tehdy mu bylo také sděleno, že mu zbývají pouze 3-4 roky života, ovšem on byl odhodlán tuto skutečnost vyvrátit a hledal alternativní způsoby léčby, které by mu pomohly „přežít svou vlastní smrt“.

A právě tehdy se začal intenzivně zajímat o fungování lidského těla a jeho zásadních systémech, přičemž zjistil, že příčina téměř každého život ohrožující problému spočívá v srdečních tepnách. V návaznosti na to se pokusil sestavit sérii každodenních cvičení, která by je pomohla soustavně udržovat v co nejlepším stavu a v návaznosti chránila tělo před potenciálním rizikem vzniku srdečních chorob jiných závažných onemocnění.

Cvičení pro získání dlouhověkosti

A právě díky jeho intenzivnímu vyhledávání správných cviků pro udržení dlouhodobého a zdravého života vytvořil cvičení zvané vibrogymnastika, které účinně pomáhá udržovat žíly a srdce v co nejlepším stavu. Tímto způsobem se namísto pouhých 3-4 let života dožil několika dalších desítek let, přičemž napsal knihu, aby tuto metodu rozšířil do podvědomí celé společnosti a mohli z ní těžit ostatní. Cvičení provedete následovně:

  • Stoupněte si na rovné místo s chodidly nataženými rovně vedle sebe a zcela se uvolněte.
  • Poté se zvedněte na špičky a pak náhle „spadněte“ zpět na své paty.
  • Takto cvičení opakujte po dobu 30 sekund.
Fotografie: Pexels

Jakmile zvednete své paty ze země, stáhnete tímto způsobem cévy, které následně tlačí krev směrem nahoru. Jakmile však „padáte“ na zem, cévy se opět roztáhnou a začnou směřovat k vašemu srdci, což sníží jeho zatížení. Pokud chcete získat co nejlepší výsledky, můžete opakovat toto cvičení až 8krát denně, přičemž si mezi každým kolem dopřejte 10-20vteřinou pauzu. Rozhodně byste jej měli zařadit do svého dne v případě, pokud vykonáváte sedavé zaměstnání.

Zdroj: National Technical University of Ukraine