Uvolňovací cvičení je ideálním doplňkem bylinkových čajů při problémech se spánkem

Trápí vás problémy se spánkem? Problémy s ním jsou typickým následkem dnešní uspěchané doby. Postihují velkou část dospělé populace a dokážou lidem pořádně znepříjemnit život. Když se totiž pořádně nevyspíte, je jasné, že ani v ostatních ohledech nebudou vaše výkony optimální. Spousta lidí doporučuje různé bylinky, ale málokoho napadne, že může pomoci i obyčejné uvolňovací cvičení.

Kolébka

Tato pozice dokáže zcela uvolnit celou oblast páteře, která může být po celém dni sezení v kanceláři dost napjatá. Umí také regulovat funkci střev tak, abyste si mohli v noci odpočinout a netrpěli zažívacími obtížemi. Jak kolébku provést? Lehněte si na ne příliš měkký povrch, je nejlepší cvičit na zemi. Pak si přitáhněte obě kolena k bradě a pevně je obejměte oběma rukama. Vydržte 1-2 sekundy, poté uvolněte a protáhněte se. Při dýchání v rytmu opakujte 8 – 10krát.

Svíčka

Další cvik vám pomůže ulevit od oteklých a unavených končetin. Hodí se zvláště pro ty, kteří trpí na křečové žíly. Jak postupovat? Lehněte si na záda, nohy zvedněte v nataženém stavu nahoru a opřete je o stěnu. Ruce roztáhněte do široka, aby vám pomáhaly držet rovnováhu a zhluboka dýchejte. Pokud se cítíte nepříjemně, můžete bedra podepřít polštářem. Zůstaňte v této poloze po dobu 1–2 minut a poté dejte nohy dolů a prodýchejte.

Uvolnění

Poslední cvik se hodí jako závěrečné cvičení předtím, než skutečně ulehnete. Tento cvik je vhodné provádět již přímo v posteli. Paty si podložte malým smotaným ručníkem, aby byly nohy trochu výš než hrudník, lehněte si na záda a snažte se maximálně uvolnit. Zhluboka dýchejte a pomalu soustředěně vydechujte. Tato poloha slouží k maximálnímu uvolnění a relaxaci. Poté už ihned ulehněte do spánkové pozice a snažte se svou relaxovanou mysl nerušit žádným přemýšlením.