Stravovací návyky vévodkyně Kate. Její jídelníček je naprosto příkladný

Také si občas říkáte, jak to ta vévodkyně Kate Middleton dělá, že má po třech dětech postavu jako lusk, vypadá stále zdravě a upraveně a jakoby snad ani nestárla? Jistě, za jejím vzhledem samozřejmě stojí také zástup stylistů, kosmetiček a další poradců, kteří ji pomáhají být v top kondici. Ale postavou říká, že i sama na sobě musí tvrdě makat, aby byla takto štíhlá. Základem je nejen pohyb, ale také pravidelná strava.

I když je její program velmi náročný, snaží se jídlo nevynechávat a nezanedbávat se. Bez kvalitní stravy to nejde, a to uplatňuje i při výchově svých dětí. Pečlivě dohlíží na to, co jim přijde na talíř, aby i ony měly dostatek živin nutných pro jejích zdravý vývoj.

Snídaně

Hned po probuzení vévodkyně pije sklenici čisté vody s citronem a poté si připraví smoothie. Do něj většinou přijde zelenina listová zelenina jako je špenát, kapusta, koriandr, římský salát a nějaké chutné ovoce jako jsou borůvky, mango či třeba banán. Občas si do směsi přidá také protein, spirulinu nebo jiné vitamínové doplňky. Jako máma totiž potřebuje být v top kondici i pro své neposedné ratolesti.

Oběd

Během dnes se snaží dodržovat vyváženou stravu bohatou na antioxidanty a vitamíny. To znamená především to, že během dne sní klidně 5 i více porcí ovoce a zeleniny. Na oběd si tedy nezřídka dopřeje salát, hustou zeleninovou polévku nebo jiné podobné jídlo, které je lehké, ale dodá jí všechny potřebné živiny. Pokud to jde, snaží se jíst raw stravu, tedy takovou, která je minimálně průmyslově a tepelně zpracovaná. Potraviny na jejím talíři jsou tedy většinou čerstvé a ve své původní podobě. I díky tomu má prý tak krásnou a mladistvou pleť bez jediné chybičky.

Večeře

V Británii je zvykem mít hlavní jídlo dne až večer. Je to také čas, kdy se celá rodina snaží setkat u jednoho stolu, povyprávět si o svém dni a vytvářet rodinnou atmosféru. I když je rozvrh vévodkyně dost nabitý, tuto tradici se snaží dodržovat i v rámci své královské rodiny. Kate se netají tím, že ráda vaří, a pokud je to možné, připravuje večeři pro manžela i své děti sama. Mezi její oblíbené stálice patří pečené kuřecí maso se zeleninou. Kromě toho ale zbožňuje i indickou kuchyni, zejména jejich kari, v jehož přípravě se neustále zdokonaluje a vymýšlí nové chutě a variace.

A co dezert?

Kate není příliš často viděna, že by si dopřávala něco sladkého. A je to skutečně tak, sladkým jídlům neholduje, a to nejen kvůli své postavě. Příjem cukru se snaží limitovat i u svých dětí a namísto sladkých čokolád a tyčinek jim dává čerstvé nebo sušené ovoce, ze kterého prý i ona občas uždibuje. Ale aby vše nebylo tak dokonalé – sama prý nejraději zhřeší sklenicí dobře vychlazeného bílého vína.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]