Strava podle Jennifer Lopez aneb jak se dopracovat k podobné postavě

Také občas závistivě sledujete fotky známých hvězd, které se pyšní vypracovanými postavami? Jednou z takových je i Jennifer Lopez. Ta je i jednou z hvězd, která má dokonce své tělo pojištěné. Tato hvězda, herečka a zpěvačka je zcela právem obdivována pro své dokonalé proporce, které jí rozhodně závidí nejedna žena. Chtěli byste vypadat stejně jako tato star?

Chce to hodně dřiny a odříkání, ale možná je nejlepším začátkem inspirovat se jejím jídelníčkem. Když budete číst dál, dozvíte se, co tato nádherná dáma každodenně jí a co jí pomáhá udržet si postavu snů.

Snídaně

Jennifer Lopez dobře ví, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Nestane se tedy, že by domov opustila bez toho, aniž by svému tělu dodala potřebnou energii. A to i tehdy, když ráno vstává okolo páté hodiny kvůli natáčení. Právě kvůli tomu si nejčastěji dopřává smoothie z čerstvého ovoce, zeleniny a jogurtu nebo rostlinné náhražky. Smoothie si totiž může snadno vzít s sebou a popíjet jej třeba v autě, když jede do práce. Když má ráno trochu více času, ráda si připravuje teplou ovesnou kaši, kterou doplní bobulovitým ovocem, trochou medu, oříšky a třeba i kousky kvalitní hořké čokolády.

Oběd

Na oběd si ráda dopřává něco rychlého a lehkého. Nemá obvykle mnoho času, ale na jídlo si vždy vyhradí alespoň půl hodinky a v klidu se vždy posadí a vychutná si zdravý oběd. Obvykle si dopřeje salát, doplněný tofu, praženými dýňovými semínky, kousky lososa a různými druhy zeleniny. Zakládá si na pestré stravě, takže každý den se snaží jíst něco jiného. Ví moc dobře, jak je pro zdraví ženy potřebná kyselina listová, a proto je její salát vždy plný zelených listů salátů, brokolice nebo kapusty. Už roky nejedla ve fastfoodu a snaží se za každou cenu vyhýbat hotovým jídlům. V jiné dny si dopřává i jiné zdroje bílkovin, ale maso konzumuje jen výjimečně. Nedá dopustit také na luštěniny a kvalitní obiloviny.

Večeře

Jelikož má Jennifer malé děti, snaží se většinu večerů trávit s nimi doma. Právě proto má většinou více času připravit si kvalitní večerní jídlo a poté, co děti odejdou spát, si jej může v klidu vychutnat. Má ráda různé druhy sacharidových příloh jako je hnědá rýže, brambory, batáty nebo třeba quinoa a to většinou doplní zdroji proteinů. Nezapomíná také na zeleninu, ale té si večer dopřává již méně, protože některé druhy zeleniny se obtížněji tráví a v noci by si její tělo nemohlo tak dobře odpočinout.

Dezert

Světe div se, i tato hvězda s dokonalými křivkami občas zhřeší a dezertům se nevyhýbá. Volí ale takové, které mají i nějakou přidanou hodnotu. Když už si dá dort, dbá na to, aby byl z celozrnné mouky a byl přelitý kvalitní čokoládou, nikoliv ztuženým tukem. Ráda si dopřeje i zmrzlinové sorbety na osvěžení, nebo se doslova vyžívá v ovocném fondue.