Správná poloha pro spánek, při různých zdravotních potížích

Mimo fyzické aktivity a zdravé výživy je jedním z nejpřínosnějších faktorů pro naše zdraví spokojený, klidný spánek. Ačkoli to není jen dobrý noční spánek, ale také poloha, ve které člověk spí. Pokud spíte ve správné poloze, můžete napravit mnoho různých zdravotních problémů, s nimiž se možná potýkáte.

Chrápání

Pokud máte potíže s chrápáním, ujistěte se, že spíte střídavě na levém a pravém boku. Pokud však dáváte přednost spánku na zádech, ujistěte se, že si vezmete nějaké polštáře navíc, abyste zvedli hlavu a pomohli tak s odvodněním dýchacích cest.

Pálení žáhy

Nesprávné trávení může způsobit pálení žáhy. Nicméně spánek na levé straně může pomoci tento problém zmírnit.

PMS – bolestivá menstruace

Pociťujete-li bolest v páteři skrze PMS, položte si polštář pod kolena a bolest to uklidní. Pokud vás bolí břicho, použijte před spaním horký obklad (termofor).

Vrásky

Neustálé spaní na jedné straně působí tlak na danou stranu obličeje, což může způsobit vrásky. Abyste se vyhnuli příliš silnému tlaku na jednu stranu obličeje, začněte spát na zádech. Případně strany střídejte.

Bolest krku

Pokud trpíte bolestí krku, je pro zmírnění bolesti zapotřebí další podpora zad. Malý stočený ručník umístěný pod krkem by měl pomoci.

Bolesti zad

Chcete-li zmírnit bolest zad, vložte si pod kolena polštář a pod dolní část zad přidejte ručník.

Špatné trávení

Pokud vás trápí špatné trávení, doporučujeme spát na levé straně, protože žaludek je také umístěn na této straně.

Bolesti hlavy

Bolest krku a bolesti hlavy mohou být způsobeny spánkem ve špatné pozici. Existuje však poloha na spaní, která vám pomůže zmírnit bolest hlavy. Obklopte hlavu polštáři a zabrání vám to, abyste se v noci otáčeli.

Bolest ramene

Pokud pociťujete bolest v rameni, spějte na straně, kde nemáte bolesti a ujistěte se, že jsou vaše nohy ohnuté. Mimo to si můžete mezi kolena umístit polštář.