Jestliže špatně spíte, vyhněte se večer těmto pokrmům

Existuje mnoho důvodů, proč se vám špatně spí. Ať jde o špatnou matraci, stres, nemoc nebo o jídlo. My vám dnes řekneme, jakým jídlům se vyhnout večer, aby vám nenarušila spánek.

Čokoláda

Před spaním určitě nepodléhejte svých chuťovým buňkám prahnoucím po čokoládě. Zde neplatí pravidlo – tmavá, kvalitní je zdravá, tu můžu kdykoliv. Ne! Sice je kvalitní a zdravá, ale obsahuje velké množství tuku, který je těžký. Naopak ty levnější mléčné čokolády obsahují navíc velké množství cukru. A co víc, obě varianty obsahují kofein, který vás naopak povzbudí.

Tuk

Abyste mohli nerušené spát, měli byste se večer vyhnout i tučným jídlům, kam řadíme zejména brambůrky a tučné maso. Maso naše tělo dlouho tráví a nenechá náš organismus odpočinout. Brambůrky navíc zatíží váš organismus solí. Vyhněte se také praženým a soleným oříškům.

Bílé pečivo a těstoviny

Moučné výrobky mají vysoký glykemický index a nutí slinivku břišní, aby neustále pracovala. A vy potřebujete, aby se vaše tělo, včetně vašich orgánů utlumilo a zklidnilo. Rozhodně se tedy večer vyhýbejte velkému množství bílého pečiva. Těstoviny si dopřejte jen pokud chcete přibrat. Jsou plné mouky, vajec a vody. Těstoviny znamenají čisté sacharidy, které se ukládají přes noc do vašich boků.

Ani ovoce není dobré

To, že by se večer nemělo jíst sladké, abyste neměli příliš velké množství cukru v krvi a tak vysoký podíl energie, jsme si už řekli u čokolády. Proto nezapomínejte, že i ovoce, ač je zdravé, obsahuje mnoho cukrů, které pokud nespálíte a ulehnete do postele, uloží se pod kůži jako tuk.

Co teda můžu jíst?

Večer není ideální volit velké porce, navíc by mělo být vaše poslední jídlo tři hodiny před spaním. Pokud však máte hlad a chcete umožnit organismu, aby zpracoval potravu ještě před spaním, dejte si lehkou zeleninu nebo například libové maso, kterým je kuřecí šunka.

Obrázek: pixabay.com