Moje babička se roky trápila s bolavými klouby a vazy. Doktor jí poradil tento ovocný elixír

Fotografie: Katrin Gilger / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Toto jednoduché smoothie vám pomůže vyléčit nepříjemné bolesti kloubů a vazů. Stačí ho konzumovat pravidelně a úlevu pocítíte již během několika dní.

Bolest kloubů a vazů je běžný problém, který postihuje zejména lidi starší 50 let. A přestože se to může zdát jako jedna z těch menších závažností, pokud ji nebudete léčit včas, může to výrazně ovlivnit vaši pohyblivost a způsobit, že budete potřebovat invazivnější zákroky pro získání potřebné úlevy. Naštěstí však existuje velmi jednoduchý přírodní lék, který vám dokáže pomoci již během několika dní, říká doktorka Lindsay Slowiczek.

Bolest kloubů a jednoduchý lék

Pokud vás v poslední době začaly bolet klouby a vazy, nemusíte ihned pospíchat k odborníkovi, který by vám stejně předepsal léky nebo navrhl určité postupy léčby. Obrátit se můžete především na jednoduchý nápoj z několika účinných ingrediencí, jenž vám pomůže zbavit se problémů již během pár dní. Jeho tajemství spočívá ve vlastnostech složek, které léčí pojivové tkáně, a pomáhají tak obnovit pohyblivost kloubů.

Nápoj je také kombinací silných protizánětlivých potravin, jako je pomerančový džus, ananas a skořice, které mohou pomoci zmírnit bolesti a záněty kloubů. Stejně tak nabízí bohaté množství bromelainu, vitamínu C, hořčíku a křemíku, jenž dále posiluje pojivové tkáně v těle a nabízí podporu kosterního systému. Pomohou však i složky, jako je například med, který zlepšuje krevní oběh a podporuje pokožku a stejně jako ostatní složky i tvorbu pojivové tkáně.

Příprava léčivého smoothie

Příprava léčivého smoothie je velmi jednoduchá a nevyžaduje mnoho času. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 tyčinku skořice,
  • organický med,
  • 100 gramů organické želatiny,
  • sklenici vody,
  • sklenici pomerančového džusu,
  • 2 šálky nakrájeného ananasu.

Když klouby sužují záněty: Po rozpoznání příznaků přichází čas na protizánětlivou dietu

pomerančový džus
Fotografie: Pixabay

Jakmile získáte všechny ingredience, stačí přidat pomerančový džus, plátky ananasu, želatinu, skořici, vodu a med do mixéru a vše pořádně rozmixovat – ujistěte se, že ve směsi nezbyly žádné větší kusy ovoce. Poté ji nechte přes noc v lednici a výsledný nápoj konzumujte každý den po ránu, a to nejlépe před snídaní nebo hlavním jídlem. Pozitivní změny budou patrné již během prvního týdne.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]