Při střevních potížích babička vždy sáhla po tomto domácím elixíru. Dokáže vyčistit střeva během 1 dne

Fotografie: Depositphotos

Zanesené tlusté střevo může vést k mnoha nepříjemným problémům, které mohou ovlivnit váš každodenní život. Pokud trápí i vás, vyzkoušejte tuto očistu.

Zažívací potíže a problémy se střevy patří mezi časté problémy současné doby. Pokud se týkají i vás, nemusíte však nutně užívat léky, nebo neustále navštěvovat odborníky, aby vám doporučili vhodný způsob léčby. Mnohem více se vyplatí zaměřit se na správnou přírodní očistu, která podle webu Planetapl odstraní veškeré nečistoty z vašeho trávicího traktu a pomůže vám cítit se lépe.

Léčivé smoothie pro zdravá střeva 

Pokud vás zastihly nepříjemné břišní potíže, sáhněte po tomto lahodném smoothie a brzy budou veškeré problémy pryč. Jeho pravidelná konzumace chrání před narušením funkce střev, zácpou, nafouklým žaludkem, žaludečními vředy a některými vážnými onemocněními, jež mohou ovlivnit váš život. Příprava léčivého nápoje je navíc velmi jednoduchá a nevyjde vás na mnoho času. Budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 sklenici vody
  • 1 polévková lžíce organického medu
  • 1 čajová lžička chia semínek
  • 1 polévková lžíce lněného semínka
  • 1 jablko

Začněte tím, že si nakrájíte jablko a vložíte ho do mixéru spolu se zbývajícími přísadami. Poté společně rozmixujte, abyste získali homogenní směs – tu přelijte do vhodné nádoby a můžete rovnou pít. Smoothie byste měli konzumovat každé ráno na lačný žaludek, čímž budete skvěle čistit svá střeva a podpoříte svůj metabolismus. Těmito účinky nápoj disponuje především díky jablku, které podle lékařky Alissa Palladino skvěle pomáhá stimulovat trávení.

trávení břicho
Fotografie: Pixabay

O tento elixír pro zlepšení krevního oběhu se postarají obyčejné skořápky vlašských ořechů

Další složky obsažené v tomto nápoji ho poté činí antibakteriálním a antivirovým lékem, který vám dodá veškeré potřebné živiny, včetně vlákniny, omega-3 mastných kyselin, antioxidantů a vitamínů, které podporují trávicí trakt a chrání ho před potenciálními nemocemi, včetně samotné rakoviny – o příznacích tohoto nebezpečného problému jsme se na webu ZdravéStravování nedávno zmiňovali.

Dbejte i na prevenci

Další důležitou věcí, na kterou byste měli pro zachování zdravých střev dbát, je snížení konzumace alkoholu, kávy a nikotinu, výrobků z bílé mouky, sladkostí, a především také rychlého smaženého občerstvení, jehož častější konzumace je spojována s řadou nebezpečných problémů.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]