Skvěle chutná a zároveň posílí imunitu. Takový je zázvorový džem

Pokud si chcete pochutnat a zároveň prospět svému zdraví, připravte si zázvorový džem. Až ho ochutnáte, budete ho milovat. Nejenom, že má univerzální použití stejně, jako marmelády z jiného ovoce. Tento je navíc skvělým přírodním lékem, jelikož skvěle podpoří vaši imunitu.

Vyzrajte na všechny zdravotní problémy

Imunita lidského těla si dokáže poradit s celou řadou různých zdravotních problémů. Patří sem teploty, rýma, běžné nachlazení, ale i bolesti v krku nebo řada dalších nemocí. Pokud nechcete tyto banální problémy léčit pomocí prášků které jsou plné chemie, tak posilte svou imunitu. K tomu vám pomůže právě tento zázvorový džem.

Jak na něj?

Suroviny jsou jenom tři, a přesto dokáže vzniknout něco, co je nejenom skvělou pochoutkou, ale co má také doslova až neuvěřitelnou sílu. Pokud ji budete chtít sami okusit na vlastní kůži, tak si nachystejte:

  • 10 cm čerstvého zázvoru

  • 3 bio citrony

  • 400 g medu

Příprava je jednoduchá

Jak na samotnou přípravu? Jako první je třeba vzít zázvor, která nejprve oloupejte a potom nastrouhejte na jemno. Následně danou směs vložte do mixéru. Do něho dále přidejte i citron. Ten se použije i se slupkou. Důležité je ho nakrájet na menší kousky a případně odebrat jádra a potom může být přidán k zázvoru. Jako poslední se do mixéru přidává med. Co se děje potom je celkem jasné. Je třeba zapnout mixér a nechat všechny suroviny spojit dohromady.

Následně nalijte do uzavíratelné sklenice a dejte do lednice. Zde by vám měl bez problémů vydržet i delší dobu. Bude tak vždy připraven k použití jak ve chvíli, kdy budete mít na něco chuť, tak ve chvíli, kdy chcete posílit svou imunitu.

Jak konzumovat?

Stejně jako klasický džem, i tento se hodí třeba k pečivu, hodí se i na pečení nebo na dezerty, stejně jako se může klidně konzumovat i samotný. Stačí si dát vždy pár lžiček denně a můžete si být jisti, že vaše imunita bude tak silná, jako ještě nikdy.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]