Skvěle chutná a zároveň posílí imunitu. Takový je zázvorový džem

Pokud si chcete pochutnat a zároveň prospět svému zdraví, připravte si zázvorový džem. Až ho ochutnáte, budete ho milovat. Nejenom, že má univerzální použití stejně, jako marmelády z jiného ovoce. Tento je navíc skvělým přírodním lékem, jelikož skvěle podpoří vaši imunitu.

Vyzrajte na všechny zdravotní problémy

Imunita lidského těla si dokáže poradit s celou řadou různých zdravotních problémů. Patří sem teploty, rýma, běžné nachlazení, ale i bolesti v krku nebo řada dalších nemocí. Pokud nechcete tyto banální problémy léčit pomocí prášků které jsou plné chemie, tak posilte svou imunitu. K tomu vám pomůže právě tento zázvorový džem.

Jak na něj?

Suroviny jsou jenom tři, a přesto dokáže vzniknout něco, co je nejenom skvělou pochoutkou, ale co má také doslova až neuvěřitelnou sílu. Pokud ji budete chtít sami okusit na vlastní kůži, tak si nachystejte:

  • 10 cm čerstvého zázvoru

  • 3 bio citrony

  • 400 g medu

Příprava je jednoduchá

Jak na samotnou přípravu? Jako první je třeba vzít zázvor, která nejprve oloupejte a potom nastrouhejte na jemno. Následně danou směs vložte do mixéru. Do něho dále přidejte i citron. Ten se použije i se slupkou. Důležité je ho nakrájet na menší kousky a případně odebrat jádra a potom může být přidán k zázvoru. Jako poslední se do mixéru přidává med. Co se děje potom je celkem jasné. Je třeba zapnout mixér a nechat všechny suroviny spojit dohromady.

Následně nalijte do uzavíratelné sklenice a dejte do lednice. Zde by vám měl bez problémů vydržet i delší dobu. Bude tak vždy připraven k použití jak ve chvíli, kdy budete mít na něco chuť, tak ve chvíli, kdy chcete posílit svou imunitu.

Jak konzumovat?

Stejně jako klasický džem, i tento se hodí třeba k pečivu, hodí se i na pečení nebo na dezerty, stejně jako se může klidně konzumovat i samotný. Stačí si dát vždy pár lžiček denně a můžete si být jisti, že vaše imunita bude tak silná, jako ještě nikdy.


Řekněte ostatním, co si myslíte