Získejte zářivě bílý úsměv a dokonalé zuby z pohodlí domova

Naše zuby mají mít přirozeně bílou barvu. Bohužel konzumací různých potravin a nesprávnou péčí mohou o tuto barvu snadno přicházet a vy se pak jednoho dne před zrcadlem zděsíte svého zažloutlého úsměvu. Hollywoodské hvězdy tento problém řeší nákladnými bělícími kúrami, které si většina z nás asi nemůže dovolit. Existuje ale jiné řešení?

Ano! I podomácku lze zuby šetrně vybělit, ale je potřeba být maximálně opatrní. Platí například, že byste zuby neměli bělit častěji než jednou za 14 dní. Také je pravdou, že některé z uvedených metod mohou zuby vybělit jen dočasně, jiné metody mají zase trvalejší efekt. Vyplatí se vyzkoušet více způsobů a zvolit si ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Zázvor a sůl

Jednou z nejoblíbenějších metod je zkombinování těchto svou surovin. Stačí vám malý kousek zázvoru, který rozemelte nebo nastrouhejte.  K němu pak přidejte ¼ lžičky soli, a šťávu z plátku citronu. Vše dobře promíchejte a naneste směs na zuby zubním kartáčkem. Nechte krátce působit a poté si pusu řádně vypláchněte. Zuby rozhodně hned po nanesení této směsi nečistěte, mohli byste si poškodit zubní sklovinu.

Listy máty a kokosový olej

Druhým osvědčeným způsobem je použít mátu smíchanou s kokosovým olejem. Listy rozemelte a přidejte k nim lžíci kokosového oleje. Ten má už sám o sobě poměrně silné bělicí účinky a máta jeho schopnosti ještě posilní a dodá pastě příjemnou chuť a vůni.

Tuto směs dobře promíchejte a naneste na zuby pomocí zubního kartáčku. Nechte opět krátce působit a poté si ústa řádně vypláchněte teplou vodou. Je nutné požít vodu teplou, jelikož jinak by se vám nemuselo podařit olej skutečně z úst vypláchnout. Jde o velmi šetrný postup, kterým svým zubům určitě neublížíte.

Peroxid vodíku a jedlá soda

Tento způsob bělení je poměrně agresivní a citlivé zuby může podráždit nebo dokonce poškodit zubní sklovinu. Je ale poměrně účinný, takže pokud jej chcete praktikovat, postačí to jedenkrát do měsíce. Peroxid vodíku smíchejte v poměru 1:2 s jedlou sodou a získáte pastu s bělícími účinky. S tou opatrně vyčistěte zuby a poté vypláchněte ústa velkým množstvím vody.

Buďte opatrní

Je opravdu nutné upozornit, že bělení zubů se nesmí provádět příliš často. Uvedené postup by mohly vést k vyšší citlivosti dásní nebo citlivosti zubů na teplo a chlad. Zuby bělte ideálně před spaním, abyste ihned po bělení nekonzumovali žádné jídlo ani pití. Pro zachování bílého úsměvu se také vyvarujte konzumace černého čaje, kávy nebo červeného vína.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]