Síla našich předků ukrytá v krvi. Taková je krevní skupina 0

Fotografie: Freepik

Možná už jste někdy zaslechli, že krevní skupina 0 je výjimečná. Pokud mezi tyto šťastlivce patříte i vy, jistě by vás mohlo zajímat, proč to tak je a jak z toho můžete i vy sami těžit.

Krevní skupina 0 je totiž údajně krevní skupinou našich dávných předků. Je to tedy skupina, která si v sobě nese inteligenci, dravost i agresivitu tehdejších lidí, kteří museli tvrdě bojovat o svůj život.

Tato informace se u krevní skupiny 0 přenáší dlouhé generace, ale je stále velmi silné a patrná. Právě z toho důvodu bývají lidí s krevní skupinou 0 považováni za učiněné vůdce, kteří v žádné skupině lidí nejsou nenápadní, ale naopak takřka všude a ve všem vynikají.

Pevné zdraví, které si ale snadno ničí

Tito lidé jsou velmi produktivní a výkonní, nevadí jim být pod tlakem, ale na druhou stranu mohou být i velmi hyperaktivní, nedokážou chvíli posedět a mohou si na sebe nakládat až příliš těžká břemena, která je poté značně vysilují.

Tito lidé si také příliš nelámou hlavu se zdravým životním stylem, často pijí hodně kávy, nesportují nebo se oddávají nezdravým jídlům. To může mít dopad na jejich metabolismus a negativně to ovlivňovat jejich zdraví.

Zdravotní problémy mohou překvapit

Problém je ale v tom, že od přírody mají velmi dobrou kondici i celkový zdravotní stav, takže se na nich jejich nezodpovědnost často začne projevovat až po dlouhých letech. O to více je ale pak může nepříjemně zaskočit a převrátit jim život vzhůru nohama. Hrozí pak potíže se štítnou žlázou, cholesterolem, obezita nebo třeba vysoký krevní tlak.

Dále se u této krevní skupiny častěji setkáváme s vředovou chorobou žaludku a dvanáctníku. Naopak v minimální míře se objevuje rakovina žaludku. Vedle toho se uvádějí alergie, vyšší krvácivost a výskyt vážnějších zánětlivých onemocnění.

Pozor na alkohol a kofein

Lidé s krevní skupinou 0 by se měli vyvarovat kofeinu i alkoholu. Mají sami od sebe dostatek životní energie, takže by si uměle neměli dodávat povzbuzujícímu přípravky.

Alkohol zase ničí jejich bystrý úsudek a schopnost rychle reagovat a uvažovat. Je proto dobré se těmto neřestem vyhnout a raději se zaměřit na nějaké zdravé návyky.

Pro krevní skupinu 0 je velmi důležitá každodenní fyzická aktivita, která jim pomáhá urovnat si také emoce a zůstat emočně stabilní a vyrovnaní.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]