Šetrné přírodní přípravky pro zvětšenou prostatu

Problémy s prostatou trápí muže od nepaměti, nejde o žádnou novou chorobu. Přesto se mnoho mužů za svůj zdravotní problém stydí a neřeší ho. Dnes existují moderní přípravky, které problémy s prostatou řeší, ale je možné zkusit i staré praktiky našich předků, kteří moderní medicínu neměli k dispozici.

Zbytnělou prostatu vám mohou pomoci řešit i přírodní léky. Časté chození na toaletu, zvláště v noci, přerušované a nesnadné močení, neschopnost vyprázdnit celý močový měchýř, pálení/řezání během močení, bolest za šourkem a mnoho dalších nepříjemných potíží vám mohou pomoci řešit bylinky a některé potraviny.

Rajčatová šťáva

Pro udržení zdravé prostaty můžete konzumovat rajčatovou šťávu, která vedle vitamínu C, kyseliny listové, železa a dalších minerálů obsahuje i lykopen, který pomáhá bojovat se záněty prostaty, čímž se stává vhodnou a funkční potravinou. Získejte šťávu z 5 rajčat a smíchejte s 250 ml vody.

Kopřivy

Kopřiva je vynikající rostlina, kterou lze použít proti zvětšené prostatě, protože kromě regulace hladiny testosteronu obsahuje látky, které snižují enzymy odpovědné za zánět žlázy. Kopřiva zmenšuje velikost prostaty a zmírňuje nejčastější příznaky, zejména potíže s močením. Vhodné je koupit si tobolky a ty užívat 3x denně nebo pít 3x denně silnější výluh z kopřiv.

Dýňová semínka

Dýňová semínka jsou jedním z nejpopulárnějších domácích prostředků k léčbě problémů prostaty, protože obsahují protizánětlivé a antioxidační látky, které kromě léčení zánětu žlázy rovněž brání vzniku rakoviny. K dosažení těchto výhod je potřeba konzumovat denně tato semínka. Například do kaše nebo jogurtu na snídani, hrst semínek na svačinku anebo k přípravě pokrmů použít dýňový olej ze semen.

Lněná semínka

Tak jako dýňová semínka, jsou i lněná bohatým zdrojem zinku a obsahují omega-3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro celkové zdraví člověka. Posilují zdraví srdce, snižují riziko mozkových příhod a hladinu cholesterolu v krvi, zabraňují tvorbě zánětlivých látek. Působí i jako prevence problémů s prostatou.

Zinek

V neposlední řadě je vhodné zaměřit se na potraviny bohaté na tento minerál (dýňová semínka, lněná semínka, kešu oříšky, cizrna, krevety, ústřice, ryby, játra, hovězí maso, jehněčí, pivní kvasnice, vaječný žloutek) případně potravinový doplněk. Zinek pomáhá udržet prostatu v dobré kondici. Jeho nedostatek se projevuje: zhoršeným hojením, kožními chorobami, zhoršením zraku, psychickými problémy, bolestmi kloubů, různými alergiemi, padáním vlasů, sníženou imunitou, špatnou cirkulací krve, zvětšenou prostatou.

Doporučované bylinky

  • Vrbovka malokvětá

  • Celík zlatobýl

  • Kopřiva

  • Pýr plazivý

  • Vřes obecný

  • Truskavec ptačí

  • Pupečník asijský

  • Kotvičník zemní

  • Saw palmetto

Obrázky: giadinh.net.vn, pixabay.com