Šeřík je hlavní surovinou pro výrobu všestranného domácího léku

Šeřík zná snad každý. Jak pro jeho unikátní barvu, tak i pro jeho unikátní vůni. Jelikož se s ním brzy budeme moci vídat, je na místě se o něm dozvědět více. Jakmile o něm zjistíte zajímavá fakta, nebudete ho jenom míjet, ale trochu si ho i natrháte, jelikož ho použijete na výrobu unikátního domácího léku.

Šeřík obsahuje mnoho zajímavých látek

Je jich opravdu spousta a tak se podíváme hlavně na několik nejdůležitějších. Sem se řadí kyselina askorbová, jsou to také flavonoidy, řada éterických olejů a dalších látek. Opomenout nelze ani to, že je šeřík známé antipyretikum, stejně jako že má protizánětlivé vlastnosti. Též je označován jako analgetikum. Už toto všechno naznačuje, že pozitiv má více než dost. Dále umí také pomáhat při revmatismu, pokud má člověk dnu, i řadu dalších zdravotních problémů.

Domácí šeříkový olej

Nejlépe využijete sílu šeříku tak, že použijete kvalitní šeříkový olej. Ten nejlepší je samozřejmě takový, který si vyrobíte u sebe doma. Potřebovat na to budete jenom pár věcí, a to:

  • Květy šeříku
  • Olej bez aromat
  • Litrovou nádobu s víčkem
  • Gázu nebo plátno

Příprava je celkem jednoduchá, jelikož základem je získat květy šeříku, které budete jeden za druhým obírat a umísťovat do připravené nádoby. Když je plná, použijete olej. Ten nejprve zahřejte na teplotu 40 stupňů Celsia a potom ho do nádoby s květy nalijte. Nádobu potom důkladně uzavřete a nechte ji při pokojové teplotě 2 dny.

Následně je váš domácí šeříkový olej hotov. Použijete gázu nebo plátno k přefiltrování. Výsledkem bude čistá olejová směs, která bude plná jak dokonalé vůně, tak i unikátních silných léčivých látek.

Použití oleje je různorodé

Když máte v oleji vše, co šeřík nabízí, můžete ho začít používat. Nejjednodušeji tak, že ho budete postupně vmasírovávat do své kůže, hlavně v oblasti kloubů, ale i tam, kde máte jakékoliv jiné, klidně i kožní problémy. A to třeba vyrážky, spáleniny od slunce, stejně jako se může jednat o akné, pupínky, nebo cokoliv jiného.

Dále ho můžete natírat na své nehty, stejně jako se ho nemusíte bát použít i na své vlasy. Vmasírujte ho jak do nich, tak i do vlasové pokožky. Klidně se dá přidat i do vašeho běžného šamponu, nebo kondicionéru. Vaše vlasy budou vyživené, silné a na první pohled lesklé a zdravé. To stejné platí i o vašich nehtech.

Hodit se tento olej může i pro inhalaci, pokud trpíte běžným nachlazení, chřipkou, angínou, či zánětem dýchacích cest. Můžete ho buď nasávat přímo z lahvičky, nebo ho můžete namazat na svou hruď. Aromaterapie však může být využita také v případě uklidnění mysli, nebo k tomu, abyste zvýšili sexuální touhu. Jak u mužů, tak i u žen. Ano, i toto umí běžný šeřík.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]