Schulzeho směs: Přírodní lék proti silnému nachlazení. 6 běžných ingrediencí a máte vyhráno

Fotografie: Depositphotos

S nepříjemným nachlazením a jinými virovými onemocněními vám dokáže velmi účinně pomoci Schulzeho směs. Zde najdete recept, jak si ji připravit.

Nachlazení či jiná virová onemocnění vám dokáží nepěkně pokazit celý den – a vlastně mnohdy i celý týden. Abyste se však problémů zbavili, nemusíte ihned utíkat do lékárny zakoupit si drahé, a mnohdy také neúčinné léky. Postačí vám totiž užívat několikrát denně osvědčenou Schulzeho směs, která díky svým blahodárným ingrediencím posílí obranyschopnost vašeho imunitního systému a pomůže vám odstranit veškeré parazity z těla.

Přínosy Schulzeho směsi pro vaše zdraví

Zásadní ingrediencí, která dodává Schulzeho směsi jedinečnou sílu je blahodárný kořen zázvoru. Ten si získal svou oblibu především díky svým zahřívacími a povzbuzujícími vlastnostem, které působí proti patogenním bakteriím a pomáhají při onemocnění dýchacích cest a bolestech v krku. Druhou, avšak neméně důležitou složkou je poté česnek, přírodní antibiotikum, který má zásadní význam pro slovenskou a čínskou tradiční medicínu.

Další nezbytnou ingrediencí pro rychlé zotavení se z nemoci je červený kayenský pepř, který by měl být ve směsi obsažen v hojném množství. To především proto, aby co nejefektivněji stimuloval žaludek a zrychlil fungování metabolismu. Pro své blahodárné přínosy je pak ve směsi obsažena také cibule a kořen aromatického křenu. Celý recept je založen na bázi jablečného octa – je nesmírně důležité, aby byl ocet přírodní. V žádném případě jej proto nenahrazujte chemickým stolním octem (v krajním případě můžete použít přírodní mošt).

Potřebné ingredience a příprava

Schulzeho směs připravujte vždy v menších dávkách, protože je možné skladovat ji pouze několik dní. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:

 • 1 ks kořen zázvoru
 • 2 ks střední nebo 1 ks velké cibule
 • 2 stroužky česneku
 • 0,5 šálku kajenského pepře
 • 100 gramů kořene křenu
 • jablečný ocet, podle potřeby
Fotografie: Freepik

Postup pro přípravu:

 • Očistěte a oloupejte kořen zázvoru a nakrájejte ho na kostičky.
 • Oloupejte cibuli a nakrájejte ji na středně velké plátky.
 • Oloupejte stroužky česneku.
 • Všechny ingredience vložte do mixéru a zalijte je octem (nejprve raději v menším množstvím a v případě potřeby můžete přidat).
 • Zapněte mixér na plný výkon, a nechte jej pracovat, dokud ingredience nevytvoří hladkou, jednolitou směs.
 • A máte hotovo!

Schulzeho směs byste měli uchovávat vždy ve své lednici a spotřebovat ji nejlépe během několika dní. Její skvělou výhodou je také skutečnost, že ji můžete používat spíše jako léčivou pikantní omáčku, než jako lék samotný – hodí se totiž k mnoha pokrmům, díky čemuž skvěle povzbuzuje chuť k jídlu. Její pravidelná konzumace vám však pomůže také s tělesnou slabostí, bolestí v krku, nachlazením, bronchitidou a dalších onemocnění dýchacích cest.

Zdroj: BioGuia

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]