Vaječný bílek: Přírodní lék, který vás zbaví povislých víček a navrátí jim zpět jejich pružnost

Fotografie: Depositphotos

Povislá víčka patří mezi nejčastější známky stárnutí u žen. V případě, že se s nimi potýkáte i vy, můžete se jich zbavit obyčejnými vaječnými bílky.

Povislá víčka patří mezi nejčastější problémy, se kterými se s postupem věku potýká téměř každá žena. Nejenže však mohou ztěžovat líčení, ale také způsobují to, že oči přirozeně vypadají pochmurně a unaveně. Naštěstí se v tomto případě nabízí jedno osvědčené lidové řešení, kterým není nic jiného, než obyčejný vaječný bílek. Ten vaše víčka opět vyživí a dodá jim mladistvý vzhled, říká lékařka Marie Griff.

Vajíčka jako účinný lék pro zdravou pleť

Vejce jsou jedním z nejužitečnějších přírodních kosmetických produktů, které díky svému cennému složení živin pomáhají odstraňovat i ty nejodolnější vrásky a jiné kožní problémy. Kromě toho však také například zabraňují tvorbě jizev, akné, působí proti hnědým a stařeckým skvrnám, kruhům pod očima a dodávají pleti pevnost a mladistvost. A protože vajíčka máte doma určitě i vy, můžete tuto účinnou metodu omlazení pleti vyzkoušet ještě dnes.

Jak ošetřit svou pleť

Před zahájením ošetření je důležité, abyste si důkladně omyli svůj obličej, odstranili z něj veškerý make-up a poté jej zcela vysušili. Následně oddělte žloutek od bílku a pomocí ušního tamponu naneste bílek na oční víčka a na místa, kde vás trápí vrásky nejvíce. Jakmile budete mít hotovo, zavřete oči a vyčkejte do doby, než bílek zaschne. Poté svůj obličej omyjte vlažnou vodou. Abyste dosáhli těch nejlepších výsledků, měli byste toto ošetření provádět minimálně jednou za dva dny.

Pokud vám léčba vaječným bílkem nestačí a vaše oči jsou stále plné vrásek, můžete vyzkoušet také některá masážní cvičení určená přímo pro tento problém. Ta totiž pomáhají stimulovat krevní oběh v obličeji a tím také podpořit přísun živin do vaší pletí. V níže uvedeném videu se můžete podívat na ty nejúčinnější z nich.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]