Konec vbočenému palci snadno a podomácku: Mezi efektivní pomocníky patří i epsomská sůl a led

Fotografie: Fry72, Karel Frydrýšek / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Vbočený palec na noze může mít nepříjemný dopad na váš každodenní život. Pokud se vám udělal, vyzkoušejte tyto jednoduché triky a brzy bude pryč.

Nošení špatné obuvi, vysokých podpatků a další faktory, které ovlivňují vaše chodidla, mohou vést ke vzniku vbočeného palce. Jedná se o velmi nepříjemný problém, který vám dokáže velmi snadno narušit každodenní život a způsobit vám nepříjemnou bolest. Abyste se ho však zbavili, nemusíte podle lékaře Williama Morrisona nutně podstupovat chirurgický zákrok. Skvěle vám totiž dokáží pomoci tyto jednoduché způsoby.

Tipy, které vám pomohou zbavit se vbočeného palce rychleji

Základním opatřením, které byste měli v případě vbočeného palce podniknout, je nošení vhodné obuvi. Vaše boty by neměly nikdy být příliš těsné, protože jinak by vyvíjely na chodidla příliš velký tlak. Stejně tak je dobré vyhýbat se žabkám, které nemají podporu klenby a vyvíjejí velký tlak na kloub palce nohy. Ty vám mimo jiné mohou z dlouhodobého hlediska také způsobit problémy s držením těla a rovnováhou.

Jak uvádí web Healthline, je také nezbytné používat vložky do bot, které vám pomohou udržet nohu v dobrém pohodlí. Můžete je koupit téměř v každé drogerii, nebo si je nechat vyrobit na předpis. Během dne byste si pak měli také pravidelně protahovat prsty u nohou, čímž snížíte tlak na ně a pomůžete vbočený palec lépe regenerovat – dobré je také roztahování prstů na nohou, které taktéž přispívá ke snížení intenzivního tlaku.

Epsomská sůl a použití ledu

Skvělým pomocníkem v případě vbočeného palce může být také epsomská sůl. Stačí si připravit lavor s horkou vodou, přípravek do něj nasypat a poté si v roztoku máčet nohy zhruba po dobu 20 minut. Již po prvním použití této metody pocítíte velkou úlevu od bolesti a tlaku. Tímto způsobem také snížíte zánět a dopřejete oběma chodidlům zaslouženou relaxaci. Na webu ZdravéStravování jsme již dříve psali o tom, jak vám dokáže epsomská sůl a další prostředky pomoci s hemeroidy.

Dosažení vysněné postavy z pohodlí domova v zimním období je snazší, než si většina lidí myslí

Dalším osvědčeným způsobem je použití ledových obkladů, které taktéž sníží otok a zánět. Před použitím této metody je však dobré použít vhodné pomůcky (led není vhodné dávat přímo na pokožku, aby ji to nepoškodilo). Dobrým způsobem, jak si ulevit od bolesti, je také zvedání nohou do vzduchu. Jednoduše si můžete lehnout na postel, opřít je o zeď a chvíli v této poloze setrvat. Uvidíte, jak dobře se vám udělá. A pokud budete mít dostatek času, určitě se vyplatí zkusit provést správnou masáž chodidel, jako je například tato:

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]