Okamžitá pomoc při akutním kašli: Rychle připravený elixír se o to hravě postará

Fotografie: cyclonebill / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Pokud vás trápí kašel či nachlazení, pak se rozhodně vyplatí sáhnout po tomto sirupu z mrkve. Pomůže vám již během pár dnů a chutná skvěle. 

Nepříjemný kašel či jiné příznaky nachlazení a chřipky můžete léčit zcela přirozeně. Není potřeba sahat po komerčních výrobcích plných chemie, které nejenže mohou způsobovat vedlejší účinky, ale také ne vždy působí přesně tak, jak by měly. Mnohem více se dle lékařky Natalie Butler vyplatí připravit si tento lahodný mrkvový sirup, který nejenže chutná skvěle, ale také působí zcela přirozeně.

Domácí recept proti kašli a nachlazení

Domácí mrkvový sirup je velmi účinný prostředek, který nejenže zmírňuje kašel a ředí hleny v plicích, ale také chutná skvěle a používat ho mohou jak dospělí, tak i malé děti. Jeho hlavní složkou je přitom mrkev, která je bohatá na antioxidanty chránící buňky před poškozením a další účinné sloučeniny. K přípravě tohoto efektivního přírodního léčiva budete potřebovat následující ingredience:

  • 0,5 kilogramu mrkve,
  • 3 až 4 polévkové lžíce medu a
  • vodu.

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Mrkev nejprve nakrájejte na malé kousky a zalijte vodou. Následně zeleninu uvařte doměkka, stáhněte z ohně a získanou tekutinu sceďte přes cedník do samostatné nádoby (nevylévejte ji). Nyní si rozmačkejte mrkev vidličkou nebo použijte mixér a vodu mezitím nechte dostatečně vychladnout. Jakmile bude mít „vývar“ příjemnou teplotu, smíchejte ho s medem a nakonec přidejte rozmačkanou mrkev.

Na tuto tradiční babičkovskou medicínu na zánět dutin většina lidí zapomněla. Vše najdete v kuchyni

Vše důkladně zamíchejte, abyste získali jednolitý sirup. Ten přelijte do vhodné nádoby a skladujte na chladném místě (můžete i v ledničce). Jakmile vás přepadne onemocnění nebo nepříjemné příznaky, užívejte každý den 3 až 4 polévkové lžíce směsi. Pokud však příznaky nemizí, raději se poraďte se svým praktickým lékařem. Na webu ZdravéStravování jsme také psali, jak si s kašlem a dalšími problémy dokáže poradit obyčejný kopr.

krk kašel
Fotografie: Freepik

Další zdravotní přínosy mrkve

Mrkev jako taková nabízí řadu dalších zdravotních přínosů, které můžete získat pravidelnou konzumací výše uvedené směsi. Jak například uvádí server Healthline, skvěle posiluje imunitní systém, srdeční sval a cévní systém, pomáhá snižovat vysoký cholesterol, vyživuje pokožku vitamíny a poskytuje bohaté množství vápníku. Z dlouhodobého hlediska pak také usnadňuje trávení a čistí tělo od nahromaděných toxinů a těžkých kovů.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]