Kromě vylepšení zraku dokáže mrkvový nápoj také podpořit imunitní systém a zdraví srdce

Fotografie: cyclonebill / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Mrkev je velmi užitečná zelenina, která nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Obzvláště účinně působí ve formě správného léčivého nápoje.

Pravidelná konzumace mrkve je spojována s řadou zdravotních přínosů, jako je zejména lepší zrak, snížení hladiny cholesterolu, detoxikace jater, a dokonce také prevence rakoviny. Pokud chcete získat co nejlepší výsledky, můžete si z ní a dalších léčivých ingrediencí připravit jednoduchý nápoj. Jeho pravidelná konzumace vám pomůže vyřešit mnoho problémů a poskytne ochranu před mnoha nemocemi, říká doktorka Adda Bjarnadottir.

Zdravotní přínosy mrkve

Mrkev nabízí řadu zdravotních přínosů, jako je zejména:

  • Podpora zraku a zdraví očí: je bohatá na beta-karoten, který je nezbytný pro zdraví očí a zrakový systém.
  • Antioxidanty: obsahuje bohaté množství antioxidantů, které pomáhají neutralizovat volné radikály v těle a chrání buňky před poškozením.
  • Podpora imunitního systému: je také plná vitamínu C, který posiluje imunitní systém a pomáhá tělu bojovat proti infekcím.
  • Zdraví srdce: konzumace mrkve může pomoci snižovat hladinu cholesterolu v krvi díky obsahu rozpustných vláknin.
  • Podpora zdravé pokožky: udržuje zdravou a jasnou pokožku, přičemž podporuje hojení ran a přispívá k udržení elasticity pokožky.
  • Detoxikace: má diuretické vlastnosti, což znamená, že podpore tvorbu moči a pomáhá tělu odstraňovat toxiny a odpadní látky.

Jedinečný mrkvový nápoj

Abyste z mrkve vytěžili co nejvíce zdravotních přínosů, můžete si z ní připravit jedinečný léčivý nápoj. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 500 gramů mrkve
  • 500 gramů citronů
  • přírodní surový med
mrkev
Fotografie: Pexels

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Oloupejte mrkev, nastrouhejte ji najemno, a poté ji dejte do velké skleněné nádoby. Následně k ní přidejte nakrájené citrony (můžete i s kůrou) a ingredience zalijte medem až po horní část sklenice. Léčivou směs nyní uzavřete a nechte ji odležet po dobu 10 dní v ledničce. Poté ji můžete začít užívat tak, že rozmícháte 1 polévkovou lžíci v teplé vodě – takový nápoj pijte 3krát denně 30 minut před hlavními jídly.

Je však důležité poznamenat, že takto připravený nápoj nedokáže vyléčit stávající oční onemocnění, ale chrání vás před jejich rozvojem a dalšími problémy způsobenými nedostatkem vitamínu A, včetně šedého zákalu, šerosleposti a makulární degenerace.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]