Detoxikace organismu, která normalizuje trávení a ulevuje od bolestí i únavy

Fotografie: Getty Images

Necítíte se v poslední době dobře? Trápí vás bolesti hlavy, únava, přibývání na váze a nízká hladina energie? Zkuste detoxikaci. Přesně tyto projevy mohou být příznakem hromadění toxických látek v těle. Může jít o zbytky nestrávené potravy, ale také přebytky různých umělých látek, které tělu nedělají dobře a které neumí úspěšně vyloučit.

Jablka

Pokud se rozhodnete očistit své tělo s pomocí detoxikační kúry, je dobré vybrat si pro tyto účely ovoce a zeleninu, které jsou bohaté na živiny a vlákninu. Například jablka jsou velmi bohatá na rozpustnou vlákninu, díky níž se budete cítit vždy sytí a zabráníte také zácpě.

Jablka se skvěle hodí i pro dietáře. Mají nízký obsah cukru a málo kalorií, obsahují totiž až 85 % vody. Kromě toho jsou však i bohatá na velmi prospěšné živiny. Obsahují vitamín C a látky pro tělo nezbytné, jako jsou například železo, měď, zinek, křemík, vápník, hořčík a draslík. Právě draslík pomáhá udržovat správnou hladinu vody v těle a pozitivně působí na funkci ledvin a svalů.

Fotografie: Pixabay

Lněné semínko

Další potravinou bohatou na vlákninu, která může pomoci vyčistit tlusté střevo, je lněné semínko. Zajišťuje lepší vstřebávání živin ve střevech a díky obsahu antioxidantů může pomoci předcházet onemocněním tlustého střeva a snížit riziko rakoviny. Velmi pozitivní vliv má také na celý kardiovaskulární systém. Lněná semínka jsou navíc bohatá na zdravé omega-3 mastné kyseliny.

Chia semínka

K detoxikačním kúrám se chia semínka využívají velmi často. Je to proto, že pomáhají ke vstřebávání všech základních živin, a tělo si tedy z potravy může odnést skutečně maximum.

Fotografie: Pixabay

Chia semínka vás také na dlouhou dobu zasytí, a jsou proto ideálním dietní doplňkem každého, komu záleží na váze a zdravém životním stylu. Obsahují také omega-3 mastné kyseliny, které mohou zlepšit kardiovaskulární zdraví.

Detoxikační nápoj pro vaše zdraví

Nachystejte si:

  • 1 sklenici vody
  • 1 jablko
  • 1 lžíce chia semínek
  • 1 lžíce medu
  • 1 lžíce mletých lněných semen.

Všechny ingredience smíchejte. Lněná semínka je dobré před použitím v nápoji mírně rozdrtit. Tento nápoj pijte každé ráno hned po probuzení po dobu jednoho týdne. Poté by se mělo vaše trávení normalizovat. Znovu využijte nejdříve po třech týdnech. Při konzumaci potravin bohatých na vlákninu pijte také hodně vody. Nezapomínejte jíst zdravě a plnohodnotně.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]