Domácí jablečný ocet z jablek a cukru: Bude hotový po měsíci skladování, musí se však i přecedit

Fotografie: JFVelasquez Floro / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Jablečný ocet je velice populární surovinou nejen v kuchyni, ale také při domácí léčbě různých zdravotních problémů. Vyrobte si jeden doma, budete vědět, že neobsahuje žádné přidané látky.

Jablečný ocet je velmi oblíbený nejen kvůli jeho častému použití v kuchyni, ale i díky jeho neuvěřitelnému množství léčivých vlastností. Pomůže vám při zánětech, pálení žáhy, infekcích, ale i zažívacích potížích. Chodíte-li si pro něj do obchodu, od nynějška už nemusíte. Vyrobit si ho můžete snadno a rychle v pohodlí domova.

Kupujete jablečný ocet v obchodě?

O tom, že většina produktů z regálů obchodů má různé přidané látky v podobě konzervantů, se ví už delší dobu a vaše zdraví jim je rozhodně lhostejné. Vlastně nikdy pořádně nevíte, co kupujete. Domácí jablečný ocet je proto vřele doporučován. Jeho příprava je velice jednoduchá a rychlá, přesvědčte se sami, jak snadné to je.

Recept na domácí jablečný ocet

Co budete potřebovat:

  • jablka
  • cukr

Příprava:

Omytá jablka nakrájejte na silnější plátky a vložte je do skleněné nádoby. Přidejte 10 g cukru na 1 kg jablek. Naplňte nádobu dostatečným množstvím vody, aby byla jablka pod hladinou. Přikryjte gázou a udržujte při teplotě kolem 20 °C. Po uplynutí doby asi 7 dnů se objeví kyselý zápach a jeho síla se každým dnem bude zvyšovat. Ocet bude hotový po měsíci skladování, použitelný však bude až po přecezení přes gázu. Ocet je nejlepší skladovat ve sterilních a uzavřených lahvích.

jablečný ocet jablka
Fotografie: Pixabay

Jablečný ocet se skvěle hodí k dochucení salátů, nebo ho můžete konzumovat i samotný. S užíváním se však raději poraďte nejdříve se svým lékařem, který na základě vaše zdravotního stavu určí, zda jste vhodnou osobou ke konzumaci jablečného octa.

Zdroj: Wybieram Zdrowie

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]