Surovina z kuchyně za 16 Kč uleví od nepříjemné artritidy. Stačí si připravit jednoduchý obklad a přiložit na klouby

Fotografie: Laboratoires Servier / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Jablečný ocet je všemi dobře známý, ovšem málokdo ví, že své praktické využití najde i v léčbě artritidy. Směs jablečného octa s několika dalšími přírodními složkami uleví od bolesti kloubů.

Jablečný ocet je široce využíván nejen v kuchyni, ale také v léčbě různých zdravotních potíží. Používá se k léčbě cukrovky, pro udržení normální funkce srdce a cév, pomáhá při hubnutí a také v péči o váš zevnějšek. Jedním z onemocnění, u něhož se jablečný ocet hojně aplikuje, je revmatoidní artritida. Snižuje totiž chronické záněty a bolesti kloubů. Navíc na pozitivní výsledky nemusíte dlouho čekat, říká lékařka Nancy Carteron.

Přidejte skořici a med

Jablečný ocet má tu výhodu, že je velmi lahodný. Jak už název napovídá, chutná po jablkách, tudíž jeho pití není nijak nepříjemné. Pokud si z něj chcete vytvořit nápoj, jenž je nejen dobrý na chuť, ale i léčí, smíchejte 1 díl jablečného octa, 1 díl medu a špetku skořice se šálkem mátového nebo zázvorového čaje. Pijte jednou denně ke zmírnění bolesti kloubů.

Jablečný ocet ředěný vodou

Pokud vám jablečný ocet chutná sám o sobě, máte velikou výhodu. Aby ovšem nebyl příliš silný, můžete ho zředit trochou vody. Přidejte 1 díl jablečného octa do 1 šálku teplé vody a pijte 2× denně společně s jídlem. Zdá-li se vám nápoj trochu mdlý, pro lepší chuť můžete přidat med.

Jablečný ocet s třešňovou šťávou

Jste-li milovníci kyselejších nápojů, připravte si lahodný koktejl z jablečného octa a třešňové šťávy. Přidejte 1 polévkovou lžíci jablečného octa do sklenice s třešňovou šťávou, asi 240 ml, a pijte jednou denně. Výsledný nápoj je navíc protizánětlivý, takže představuje dvojitou zbraň proti artritidě.

Třešně ve sklenici
Fotografie: Pixabay

Obklad pro nohy z jablečného octa

Nalijte 6 šálků teplé vody a 1 polévkovou lžíci octa do hluboké mísy nebo lavoru. Do roztoku namočte čistý ručník a přiložte ho nebo obtočte kolem postiženého nateklého kotníku. Nechte obklad působit alespoň 30 minut. Popřípadě si můžete do lázně nohy rovnou ponořit a relaxovat.

Olej s jablečným octem

K léčbě zánětlivých kloubů si připravte tento přípravek smícháním 1 lžíce olivového nebo kokosového oleje se 2 lžícemi jablečného octa. Můžete přidat pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje, abyste směsi dodali příjemnou vůni. Výsledný produkt pak namažte na postiženou oblast na nohou.

Zdroj: Healthline