Přírodní nápoj, který pálí tuky a čistí tělo

Jarní detoxikaci jste prošvihli, cítíte se nafouknutí a potřebujete pár kilo shodit? V tom případě čtěte dále, přinášíme vám totiž recept na přírodní nápoj – domácí spalovač tuků. Ten vás možná zaskočí, ale jak doufáme i mile překvapí. Nejenže pročistíte své tělo, spálíte nějaké ty tuky, ale uděláte něco pro své zdraví. Příprava tohoto nápoje je snadná a časově nenáročná. Potřebovat budete: jablečný ocet, mleté chilli koření, šťáva a kůra z jednoho bio citronu, horkou vodu.

Postup přípravy

Lžíci jablečného octa smíchejte se lžíci mletého chilli a šťávou z jednoho bio citronu. Na jemném struhadle nastrouhejte i kůru. To vše se smíchá s 2,5 deci horké vody. Pořádně promíchejte a nápoj skladujte v dobře uzavřené sklenici v chladu. Vždy než si loknete tohoto zázračného elixíru, tak jej promíchejte. Doporučuje se podávat maximálně dvě polévkové lžíce po každém jídle.

V čem je tento elixír tak výjimečný?

Jablečný ocet se po staletí využíval pouze k nakládání zeleniny, likvidaci plevele, čištění rzi, leštění zbraní a do salátových zálivek. Ocet je však mimo jiné i pradávný lidový lék. Několik nezávislých studií potvrdilo, že má blahodárné účinky na organismus a pomáhá od cukrovky až po obezitu.

Citron snad není nutné dlouze popisovat a všichni víme, že je naditý vitamínem C, který pomáhá především u nemocí z nachlazení. Mimo to obsahuje látku, která zpomaluje ukládání tuků a kůra citronu obsahuje policosanol, který bojuje s již uloženými tuky. Už nejspíš chápete, proč tento elixír obsahuje jak šťávu, tak kůru citronu.

Jak se praví – to nejlepší na konec. Chilli zrychluje trávení (proto doporučení po jídle), podporuje metabolismus a urychluje spalování tuků. Obsažená látka kapsaicin, stimuluje nervový systém k produkci tepla v našem těle. Což přispívá k rychlému spalování. Určitě už jste zažili onen pověstný plamen z vaší pusy, slzy v očích a horko od hrdla až po…zkrátka, než chilli vyjde opět ven.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos.net