Jednoduchá technika, díky které zvládnete usnout během jedné minuty

Fotografie: Depositphotos

Celý den pracujete, unavení se vrátíte domů, osprchujete se a lehnete si. V poseli však ne a ne usnout. Pokud je vám to povědomé, podnikněte tyto kroky, které prozradila lékařka Deborah Weatherspoon.

Odpočinek a spánek je k regeneraci těla nezbytný. Čím dříve usnete, tím více hodin spánku si užijete. Během spánku se buňky regenerují. Důležitost spánku je tedy rozhodně nepopíratelná. Pokud máte problémy s usínáním, můžete vyzkoušet jednoduchou techniku, pomocí které si procvičíte mozek, takže usnete během několika málo minut.

Málo spánku vede k potížím

Nedostatek spánku je příčinou zdravotních problémů jako je vysoký cholesterol, obezita, vysoký krevní tlak, úzkost, deprese nebo rakovina. Navíc dostatek spánku posiluje náš imunitní systém a pomáhá nám vyrovnat se s výzvami dne. Proto je důležité dlouho a kvalitně spát. Jak však usnout, když to nejde? Existuje léčebná technika, která vám zaručí spánek za minutu. Jedná se o dechové cvičení nazývané technika 4-7-8.

Fotografie: Unsplash

Tato technika je inspirovaná indickou duchovní tradicí. Jde vlastně o určitou meditaci. Obzvláště účinná je tato metoda pro ty, co trpí úzkostmi, panickými záchvaty, stresem nebo rozrušením. Pomůže pochopitelně také při nespavosti. Technika vás donutí zpomalit dechovou frekvenci, tudíž začnete relaxovat. Navíc hluboké dýchání usnadňuje vdechnutí velkého množství kyslíku. Navíc se soustředíte na dýchání a tím odstraníte jiné myšlenky. , které vás mohou rušit.

Technické kroky dechového cvičení

Lehněte si na postel a uvolněte ramena, paže, boky i nohy. Umístěte špičku jazyka na patro na přední zuby. Držte ji tam po celou dobu cvičení. Následně vydechněte a pokuste se dostat z plic veškerý vzduch. Vdechujte pouze nosem a počítejte do čtyř. Při počítání do sedmi pak zadržte dech. Vydechněte ústy pomal a plynule. Počítejte přitom do osmi. Cvičení opakujte třikrát. Uvidíte, že vytoužený spánek na sebe nenechá dlouho čekat. Ačkoli zázraky nečekejte hned napoprvé.

S trpělivostí a pozorností se vám bude snáze a snáze usínat. Je důležité soustředit se pouze na svůj dech a nenechat se rozptylovat ničím okolo vás. Existují i další triky, jak večer lépe usnout. Snažte se nepracovat v posteli. Své myšlenky si každý večer před spaním zapište do deníku ještě než si lehnete. Vzdejte se také všeho, co vás rozptyluje jako televize, notebook nebo telefon. A také se ujistěte, že je v domě ticho. V něm se totiž nejlépe odpočívá.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]