Řapíkatý celer zaujme chutí, pomáhá detoxikovat, hubnout i snižovat horečku

Řapíkatý celer je poměrně známou, ale ne až tak moc používanou zeleninou. Hodí se se s ní seznámit, jelikož má vliv na lidské zdraví. Než se k němu dostaneme, je určitě třeba dotknout se toho, že má v kuchyni mnohé využití, při kterém zaujme svou chutí. Při každém soustu do těla navíc dostanete řadu živin, jako je vláknina, vitamín K, draslík, vápník, ale i vitamíny B2 a B6.

Antioxidační a protizánětlivé vlastnosti

Chcete své tělo vyčistit od všeho špatného a eliminovat případné záněty, které se v něm objevují? Žádný problém, jelikož v tomto případě pomůže právě řapíkatý celer, který eliminuje toxiny, volné radikály a řadu dalších nežádoucích látek.

Pomocník při hubnutí

Je dobrým a také chutným jídlem, které má velmi nízkou kalorickou hodnotu. Proto si ho můžete dopřávat pravidelně bez obav z toho, že snad přiberete. Také má vysoký obsah vlákniny, která navozuje pocity sytosti, a tak je během diety nesmírně důležitá.

Umí zmírnit horečku

Jste nemocní a máte horečku? Pokud ano, je dobré vědět, že na ni nemusí zabírat jenom klasické léky, ale že pomůže i řapíkatý celer. Stačí ho během vaší nemoci pravidelně jíst. Tím do těla dostanete látku zvanou methoxsalen, který podle studií skutečně dokáže regulovat teplotu v lidském těle.

Ochrana před žaludečními vředy

Špatné návyky spojené se stravováním a k tomu všemu také stres. To je kombinace, která může vyvolat žaludeční vředy. Pokud z nich máte obavu, zklidněte se a do jídelníčku přidejte také řapíkatý celer. A to jak stonek, tak i listy. Obojí umí ochránit sliznici žaludku.

Regulace krevního cukru

Celer není doporučován jenom lidem s cukrovkou, ale každému, komu může během dne krevní cukr kolísat. Nejenom, že jeho hodnoty mohou být snižovány, ale budou také normalizovány. To se podepíše celkově na lepším zdravotním stavu a na snížení řady rizik.

Snižování krevního tlaku

Vysoký krevní tlak může být velmi nebezpečný. Proto je na místě ho snižovat. Jak na to? Nemusí to být vždy jenom léky, když je tu řapíkatý celer. Díky tomu také minimalizuje problémy, jako je srdeční selhání, mrtvice a srdeční choroby.

Snižování cholesterolu

Další zdravotní problém, který obvykle plyne z našeho nezdravého životního stylu. kdo chce snížit cholesterol, měl by dát pozor na tučná jídla a měl by do svého jídelníčku také zařadit řapíkatý celer.

Chrání před Parkinsonovou chorobou

Řapíkatý celer dokáže pomoci i v případě různých velmi komplikovaných chorob. Několika studiemi bylo prokázáno, že umí velmi dobře chránit před Parkinsonovou chorobou. A ten, kdo ji má může celer využívat k tomu, aby zmírňoval její následky.

Zlepšuje činnost mozku

Kdo ho pravidelně jí, tomu to lépe myslí. Konkrétně se dokáže lépe soustředit, stejně jako je podporována jak jeho dlouhodobá, tak je podporována také jeho krátkodobá paměť.

Pomocník při poruchách erekce

Zpozornět by měli i muži, kteří se zelenině často vyhýbají. Pokud by pravidelně konzumovali řapíkatý celer, tak zlepší své sexuální zdraví. Tedy erekci. To se hodí jak v případě problémů, tak i ve chvíli, kdy prostě jenom chtějí být lepšími milenci.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]