Pískavice řecké seno, zelná šťáva: Přirozené metody, které účinně bojují s žaludečními vředy

Fotografie: Freepik

Žaludeční vředy patří mezi choroby postihující západní svět, protože souvisí především se špatnými stravovacími návyky, nezdravým životním stylem a přemírou stresu.

Dalšími problematickými faktory vzniku vředů jsou nadužívání různých druhů léků, konzumace alkoholu, kouření nebo infekce bakteriemi Helicobacter pylori. Přestože existuje řada farmakologických přípravků, nejdůležitější je změna životního stylu a jídelníčku, dále si můžete pomoci řadou přírodních prostředků. Které to jsou?

Pískavice řecké seno

Jedna z nejstarší kulturních rostlin se pěstuje ve Středomoří a používá se jako koření, bývá součástí směsí na trávení i hubnutí, protože posiluje trávení a pomáhá vyrovnávat hladinu cukru v krvi a zlepšuje látkovou výměnu.

Pískavice chrání sliznici trávicího systému, ale má i protizánětlivé účinky a je účinná při léčbě žaludečních vředů. Vhodné je pití čaje z pískavice řecké seno, do vařící vody přidejte lžičku semen a nechte 5 minut povařit, pijte dvakrát denně.

Fotografie: Freepik

Lněné semínko

Dalším skvělým pomocníkem při žaludečních vředech je lněné semínko. K ochraně žaludeční sliznice pomáhá jíst menší porci lněné kaše mezi hlavními jídly. Lněné semínko navíc pomůže vyčistit trávicí trakt od toxinů a zbytků jídla, které ulpívají na sliznici.

Připravte si sklenicí vroucí vody, přidejte lžičku mletého lněného semínka, přikryjte víčkem a nechte louhovat přes noc. Ráno vypijte směs před snídaní, aby byla žaludeční sliznice chráněná před působením kyseliny chlorovodíkové.

Zelí a zelná šťáva

Zelí patří mezi odvěké prostředky pro léčbu vředů, protože stimuluje střevní buňky k vylučování hlenu, který chrání před působením kyselin. Na sklenici čerstvé zelné šťávy použijte odšťavňovač a budete potřebovat asi 2kilogramovou hlávku zelí, vhodné je přidat také celer, i ten má protivředové účinky. Vypijte nápoj před snídaní.

Fotografie: Freepik

Dbejte na správný jídelníček

Léčba žaludečních vředů musí stát především na změně životního stylu a příklonu ke zdravému jídelníčku. Ze stravy je nutné vyloučit vše, co dráždí žaludeční sliznici, především:

  • alkohol,
  • tabák,
  • kávu,
  • sladké sycené nápoje,
  • kořeněná a pálivá jídla.

Při léčbě vředů je vhodné omezit konzumaci:

  • tučných a mastných potravin a mas,
  • smažených jídel,
  • průmyslově zpracovaných výrokům,
  • syrové zeleniny a ovoce.

Vhodné je zařadit do jídelníčku naopak velké množství stravitelnější vařené nebo tepelně upravené zeleniny a ovoce, přidejte čerstvé zeleninové nebo ovocné šťávy a neopomeňte zvýšit příjem probiotických výrobků, jako jsou jogurt, kefír a kyška.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]