Ranní rituály vám pomohou začít každý den úspěšně a s ohledem na zdraví

To, jak začnete ráno, tedy jaké máte ranní rituály, ovlivní zbytek vašeho dne více, než byste si mohli myslet. Není vůbec jednoduché vždy ráno vstávat pozitivně naladěni, odpočati a plni energie. Pokud ale budete dodržovat několik jednoduchých rituálů, prospějete nejen své náladě, ale i svému zdraví.

Je však nutné dělat tyto věci skutečně pravidelně – a je asi jasné, že týden nestačí. Výsledky se dostaví, pokud budete dané návyky dodržovat alespoň několik měsíců.

Čištění jazyka

Asi všichni si ráno čistíme zuby, ale nezapomínáte na jazyk? Ten je přitom úplně stejně důležitý. Toxiny, které tělo vylučuje, se přes noc usazují zejména na jazyku. Vytvoří se na něm nevzhledný povlak, který můžete sami po ránu vidět v zrcadle. Ten musíte odstranit, nejen kvůli nepříjemnému zápachu, ale také kvůli svému zdraví. Jak na to? Pořiďte si škrabku na jazyk, kterou koupíte třeba v lékárně.

Sklenice teplé vody

Další váš krok by bezpochyby měl vést do kuchyně. Možná už se těšíte na vydatnou snídani, ale ještě předtím je potřeba hydratovat. Nemyslete ale na čaj nebo kávu, dopřejte si pořádně velkou sklenici teplé vody. Pokud chcete, můžete si vodu ochutit několika kapkami citronu. K čemu to všechno je? Po noci dodáte tělu nutnou hydrataci. Několik hodin v kuse jste nepili, a to je znát. Teplá voda navíc nezpůsobuje organismu tak velký teplotní šok a citron dodá osvěžení a vitamíny.

Lžíce medu před jídlem

Je už konečně čas na snídani? Skoro – jen si před jídlem dopřejte ještě lžíci medu na lačný žaludek. Lžíce medu by podle několika studií měla nastartovat organismus tak, že začne přirozeně spalovat tuky, zatímco budete přes den pracovat a plnit si svoje povinnosti. Lžíce medu po ránu prý také dokáže bojovat proti závislosti na sladkém. Zkraje rána dostanete sladkou nálož, která zabrání tomu, aby vás přes den honily chutě.

Vypláchněte ústa peroxidem vodíku

Když máte konečně po snídani a je čas jít do práce, ještě nezapomeňte na poslední krok vaší ranní rutiny. Vypláchněte si ústa roztokem peroxidu vodíku. Budete potřebovat 10 kapek 3% roztoku peroxidu na 50 ml čisté vody. Je to skvělá prevence proti zubnímu kazu, zánětu dásní a dalším chorobám dutiny ústní. Velkou výhodou je i to, že se vám takto postupně a přirozeně bělí zuby. Je to jednoduchý krok, ale udělá hodně. S těmito návyky bude každé vaše ráno úspěšné a připraví vám skvělou výchozí pozici pro zbytek dne.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]