První pomoc při žaludečních potížích – probiotika, bylinky i reflexologie

Žaludeční problémy zažil minimálně jednou v životě asi každý. Nejčastější příčinou bolesti břicha v žaludeční oblasti bývají dietní chyba či nevhodná strava a stres. V těchto případech můžete na bolavý žaludek zkusit naše tipy, kdy se jedná čistě o přírodní metody. Pokud nezaberou, bude patrně nejlepší navštívit svého lékaře.

Zázvor

Zázvor je všelék a určitě se po něm vyplatí nesahat pouze v době chřipek a nachlazení, ale i v době nevolnosti. Zkusit můžete zázvorovou limonádu nebo si uvařit čaj. Zázvor obsahuje složku gingerol, což je silný antioxidant, jež pomáhá snížit produkci volných radikálů, čímž odvrací poškození těla a sníží nepohodlí a nevolnost. Navíc má také protizánětlivé schopnosti a neutralizuje žaludeční kyseliny.

Heřmánek

Heřmánek je perfektní domácí medicína na žaludeční potíže. Má sedativní a protizánětlivé účinky, proto přispívá k zmírnění bolesti břicha. Použít ho můžete nejen u dospělých, ale i dětí, které trápí bolesti bříška. Heřmánek ulevuje horní části trávicího traktu, jelikož uvolňuje svalstvo a zmírňuje tak křeče.

I teplo pomůže

Nalijte do termoforu horkou vodu a přiložte si jej na břicho, podložte ručníkem, ať se nespálíte. Existují i nahřívací polštářky, které se vkládají do mikrovlnné trouby. Teplo způsobí vyšší průtok krve v povrchu kůže, to pomůže snížit vnímání bolesti pocházející z břicha.

Zkuste probiotika

Probiotika, jako je jogurt či kefír obsahují zdraví prospěšné bakterie, jež žijí normálně ve střevech a pomáhají při trávení. Někdy bohužel těch hodných bakterií není dostatek, a to může způsobovat zdravotní problémy. Živé kultury pomohou k normalizaci trávení.

Upravte svůj jídelníček

Pokud vás bolí žaludek, zbytečně ho nedrážděte a vyhněte se běžným stravovacím návykům a dejte přednost sucharům, rýži, ovesným vločkám, jogurtu, jablku apod. Vyhněte se koření, omáčkám a těžkým jídlům.

Stlačování bodů na chodidle – reflexologie

Každý člověk má na svém těle tisíce bodů, které když se stlačí, dojde k uvolnění bolesti. Oblasti břicha náleží střed levé nohy. Zjistěte si, které místo přesně náleží k žaludku a lehce stlačte po dobu deset sekund a uvolněte. Stlačování opakujte alespoň 10x za sebou.
Obrázek: pixabay.com